Hallinto

Opetuksen ja varhaiskasvatuksen hallinto

Luomme puitteet varhaiskasvatukselle, perusopetukselle ja lukio-opetukselle. Opetuksessa ja varhaiskasvatuksessa työskentelee yli 260 henkilöä. Vastaamme mm. toiminnan, talouden ja henkilöstöasioiden suunnittelusta.
Edistämme huoltajien, lasten, oppilaiden, opiskelijoiden ja henkilökunnan sekä muiden yhteistyökumppaneiden välistä yhteistyötä. Pyrimme luomaan oppivan organisaation, joka kehittää toimintaa asettamalla ja seuraamalla tavoitteita.

noisy background wallpaper 1366x768

Käyntiosoite

Topeliuksenpuistikko 7
66900 Uusikaarlepyy
 06-785 6111

Sivistystoimenjohtaja
Teresia Tötterman-Engström
teresia.totterman-engstrom@nykarleby.fi
Rehtori / Koulutoimenjohtaja
Riikka Vestlin
Riikka.Vestlin@nykarleby.fi
Sivistysekonomi
Barbro Julin
Barbro.Julin@nykarleby.fi
Osastosihteeri
Solveig Rif
Solveig.Rif@nykarleby.fi
Varhaiskasvatusjohtaja
Helena Nukala-Kronlund
Helena.Nukala-Kronlund@nykarleby.fi
Varhaiskasvatusohjaaja
Ann-Charlott Enlund
Ann-Charlott.Enlund@nykarleby.fi
Hakemukset, aamu- ja iltapäivätoiminta, perhepäivähoito, ajanvaraukset
Toimistosihteeri
Rita Fridlund
Rita.Fridlund@nykarleby.fi
Maksut ja maksupäätökset
Toimistosihteeri
Camilla Nord
Camilla.Nord@nykarleby.fi
Pepparkakshuset: +358505954697
Vapaa-ajanohjaaja