Hyvinvointi

Hyvinvointiosastoon kuuluvat kirjasto, Arbis sekä Kulttuuri ja vapaa-aika. Yhdessä teemme töitä tarjotaksemme mielekästä vapaa-ajan tekemistä kuntalaisille.

Bettina Mannström-Sand
Arbis
bettina.mannstrom-sand@nykarleby.fi
Kurssisihteeri
Kristel Nordström
Arbis
kristel.nordstrom@nykarleby.fi
Laura Holm
Hyvinvointiosasto
laura.holm@nykarleby.fi
Museoamanuenssi
Katarina Östman
Hyvinvointiosasto
katarina.ostman@nykarleby.fi
Nuoriso-ohjaaja
Camilla Nord
Hyvinvointiosasto
camilla.nord@nykarleby.fi
Pepparkakshuset: +358505954697
Vapaa-ajanohjaaja
Johnny Barrner
Tähtihalli
johnny.barrner@nykarleby.fi
Valvoja
Thomas Wannäs
Tähtihalli
thomas.wannas@nykarleby.fi
Hallimestari
Emil Wingren
Hyvinvointiosasto
emil.wingren@nykarleby.fi
Media- ja kulttuurikoordinaattori
Johanna Häggblom
Kirjasto,
Kaupunginkirjasto,
Jepuan kirjasto
johanna.haggblom@nykarleby.fi
Lotta Karlström
Kirjasto,
Kaupunginkirjasto
lotta.karlstrom@nykarleby.fi
Lena Dahlbacka
Kirjasto,
Kaupunginkirjasto,
Munsalan kirjasto
lena.dahlbacka@nykarleby.fi
Susanna Kung
Kirjasto,
Kaupunginkirjasto
susanna.kung@nykarleby.fi
Linda Träisk
Kirjasto,
Kaupunginkirjasto
linda.traisk@nykarleby.fi
Catrin Wiik
Kirjasto,
Kaupunginkirjasto
catrin.wiik@nykarleby.fi
Monica Sandström
Kirjasto,
Kaupunginkirjasto,
Munsalan kirjasto
monica.sandstrom@nykarleby.fi
Luzilla Backa
Hyvinvointiosasto
luzilla.backa@nykarleby.fi
Nina Granberg
Kirjasto,
Kaupunginkirjasto
nina.granberg@nykarleby.fi