Hyvinvointi

Hyvinvointiosastoon kuuluvat kirjasto, Arbis sekä Kulttuuri ja vapaa-aika. Yhdessä teemme töitä tarjotaksemme mielekästä vapaa-ajan tekemistä kuntalaisille.

Heidi Kronqvist
Arbis,
Hyvinvointiosasto
Heidi.Kronqvist@nykarleby.fi
Tf. Välfärdschef
Bettina Mannström-Sand
Arbis
Bettina.Mannstrom-Sand@nykarleby.fi
Kurssisihteeri
Kristel Nordström
Arbis
Kristel.Nordstrom@nykarleby.fi
Laura Holm
Hyvinvointiosasto
Laura.Holm@nykarleby.fi
Museoamanuenssi
Katarina Östman
Hyvinvointiosasto
katarina.ostman@nykarleby.fi
Nuoriso-ohjaaja
Camilla Nord
Hyvinvointiosasto,
Varhaiskasvatus
Camilla.Nord@nykarleby.fi
Pepparkakshuset: +358505954697
Vapaa-ajanohjaaja
Johnny Barrner
Tähtihalli
Johnny.Barrner@nykarleby.fi
Valvoja
Thomas Wannäs
Tähtihalli
Thomas.Wannas@nykarleby.fi
Hallimestari
Emil Wingren
Hyvinvointiosasto
Emil.Wingren@nykarleby.fi
Media- ja kulttuurikoordinaattori
Johanna Häggblom
Kirjasto,
Kaupunginkirjasto,
Jepuan kirjasto
johanna.haggblom@nykarleby.fi
Lotta Karlström
Kirjasto,
Kaupunginkirjasto
Lotta.Karlstrom@nykarleby.fi
Lena Dahlbacka
Kirjasto,
Kaupunginkirjasto,
Munsalan kirjasto
Lena.Dahlbacka@nykarleby.fi
Anne-Lie Haglund
Kirjasto,
Kaupunginkirjasto
Anne-Lie.Haglund@nykarleby.fi
Susanna Kung
Kirjasto,
Kaupunginkirjasto
Susanna.Kung@nykarleby.fi
Linda Träisk
Kirjasto,
Kaupunginkirjasto
Linda.Traisk@nykarleby.fi
Catrin Wiik
Kirjasto,
Kaupunginkirjasto
Catrin.Wiik@nykarleby.fi
Monica Sandström
Kirjasto,
Kaupunginkirjasto,
Munsalan kirjasto
Monica.Sandstrom@nykarleby.fi
Maria Ståhl
Kirjasto,
Kaupunginkirjasto,
Munsalan kirjasto
Maria.Stahl@nykarleby.fi