Hae yhteyshenkilöitä

Nimi Titteli Osasto Telefon
Achrén Nancy Opettaja
Jeppo-Pensala skola
Opettaja
Jeppo-Pensala skola
Luokanopettaja
Ahlberg Ellen Koulunkäyntiavustaja
Zachariasskolan
Koulunkäyntiavustaja
Zachariasskolan
Ahlström Ann-Charlotte Esikoulunopettaja
Zachariasskolan
Esikoulunopettaja
Zachariasskolan
Esikoulunopettaja 0A
Ahlvik Josefina Varhaiskasvatuksen opettaja
Varhaiskasvatus
Varhaiskasvatuksen opettaja
Varhaiskasvatus
Andersson Heidi Opettaja
Hirvlax skola
Opettaja
Hirvlax skola
Luokanopettaja
Andersson Jannica Koulunkäyntiavustaja
Zachariasskolan
Koulunkäyntiavustaja
Zachariasskolan
Andersson Jenny Varhaiskasvatuksen opettaja
Varhaiskasvatus
Varhaiskasvatuksen opettaja
Varhaiskasvatus
Andersson Jonas Apulaisrakennustarkastaja
Tekninen osasto
Apulaisrakennustarkastaja
Tekninen osasto
Andersson Liinu Luottamushenkilö
Suomenkielinen opetuslautakunta
Luottamushenkilö
Suomenkielinen opetuslautakunta
Andtfolk Gun-Helen Kanslisti
Hallinto,
Landsbygdskansli
Kanslisti
Hallinto,
Landsbygdskansli
Antila Nina Lärare inom småbarnspedagogik
Varhaiskasvatus
Lärare inom småbarnspedagogik
Varhaiskasvatus
Aspfors Helmi Barnskötare inom småbarnspedagogik
Varhaiskasvatus
Barnskötare inom småbarnspedagogik
Varhaiskasvatus
Back Ann-Katrin Opettaja
Topeliusgymnasiet
Opettaja
Topeliusgymnasiet
Back Sebastian Erityisopettaja
Zachariasskolan
Erityisopettaja
Zachariasskolan
Backlund Fredrik Luottamushenkilö
Ympäristö- ja rakennuslautakunta,
Opetus- ja varhaiskasvatuslautakunta,
Kaupunginvaltuusto,
Kaupunginhallitus
Luottamushenkilö
Ympäristö- ja rakennuslautakunta,
Opetus- ja varhaiskasvatuslautakunta,
Kaupunginvaltuusto,
Kaupunginhallitus
Backlund Jenny Päiväkodin johtaja
Varhaiskasvatus
Päiväkodin johtaja
Varhaiskasvatus
Backlund Kristina Henkilöstöpäällikkö
Hallinto
Henkilöstöpäällikkö
Hallinto
Backlund Markus Opettaja
Zachariasskolan
Opettaja
Zachariasskolan
Teknisen työn opettaja
Backman Mathias Ympäristönsuojelupäällikkö
Tekninen osasto
Ympäristönsuojelupäällikkö
Tekninen osasto
Bagarnäs Anette Koulunkäyntiavustaja
Socklot skola
Koulunkäyntiavustaja
Socklot skola
Barrner Johnny Valvoja
Tähtihalli
Valvoja
Tähtihalli
Valvoja
Berglund Camilla Esikoulunopettaja
Socklot skola
Esikoulunopettaja
Socklot skola
Bjarnadottir Unnur Koulunkäyntiavustaja
Zachariasskolan
Koulunkäyntiavustaja
Zachariasskolan
Bjurs Katarina Rehtori
Topeliusgymnasiet
Rehtori
Topeliusgymnasiet
Björkgren Ulrika Opettaja
Topeliusgymnasiet
Opettaja
Topeliusgymnasiet
Björklund Emma Opettaja
Zachariasskolan
Opettaja
Zachariasskolan
Opettaja, uskonto & historia
Björklund Tanja Varhaiskasvatuksen lastenhoitaja
Varhaiskasvatus
Varhaiskasvatuksen lastenhoitaja
Varhaiskasvatus
Björkman Carina Opettaja
Zachariasskolan
Opettaja
Zachariasskolan
Esikoulunopettaja 0B
Björkman Ida Opettaja
Zachariasskolan
Opettaja
Zachariasskolan
Kieltenopettaja
Björkman Roy Luottamushenkilö
Tarkastuslautakunta,
Kaupunginvaltuusto
Luottamushenkilö
Tarkastuslautakunta,
Kaupunginvaltuusto
Björkman Sofia Luottamushenkilö
Tarkastuslautakunta
Luottamushenkilö
Tarkastuslautakunta
Blom Karl-Erik Ammattimies
Tekninen osasto
Ammattimies
Tekninen osasto
Blom Linda Iltapäivätoiminnan ohjaaja
Varhaiskasvatus
Iltapäivätoiminnan ohjaaja
Varhaiskasvatus
Blomqvist Ann-Catrine Maanmittausinsinööri
Tekninen osasto
Maanmittausinsinööri
Tekninen osasto
Vapaat tontit, vuokrasopimukset, kartat ja mittauspalvelut, toimitukset
Blomqvist Kim Kunnallistekniikan päällikkö
Tekninen osasto
Kunnallistekniikan päällikkö
Tekninen osasto
Blomqvist Marianne Pääkirjanpitäjä
Hallinto
Pääkirjanpitäjä
Hallinto
Blomqvist Robert Luottamushenkilö
Ympäristö- ja rakennuslautakunta,
Henkilöstöjaosto,
Kaupunginvaltuusto,
Kaupunginhallitus,
Tekninen lautakunta
Luottamushenkilö
Ympäristö- ja rakennuslautakunta,
Henkilöstöjaosto,
Kaupunginvaltuusto,
Kaupunginhallitus,
Tekninen lautakunta
Bonns Uffe Opettaja
Munsala skola
Opettaja
Munsala skola
Erityisopettaja
Boström Maria Opettaja
Socklot skola
Opettaja
Socklot skola
Brandt Mats Kaupunginjohtaja
Hallinto
Kaupunginjohtaja
Hallinto
Brasken Håkan Luottamushenkilö
Tarkastuslautakunta
Luottamushenkilö
Tarkastuslautakunta
Broberg-Nyström Josefina Opettaja
Zachariasskolan
Opettaja
Zachariasskolan
Broman Mikael Ammattimies
Tekninen osasto
Ammattimies
Tekninen osasto
Broo Jenny Varhaiskasvatuksen opettaja
Varhaiskasvatus
Varhaiskasvatuksen opettaja
Varhaiskasvatus
Broo Kenneth Opettaja
Hirvlax skola,
Munsala skola
Opettaja
Hirvlax skola,
Munsala skola
Timlärare
Broo Sara Päiväkodin johtaja
Varhaiskasvatus
Päiväkodin johtaja
Varhaiskasvatus
Broända Ann-Christin Koulunkäyntiavustaja
Zachariasskolan
Koulunkäyntiavustaja
Zachariasskolan
Bränn Ann Päiväkodin johtaja
Varhaiskasvatus
Päiväkodin johtaja
Varhaiskasvatus
Brännbacka Birgitta Opinto-ohjaaja
Topeliusgymnasiet,
Zachariasskolan
Opinto-ohjaaja
Topeliusgymnasiet,
Zachariasskolan
Byggmästar Annika Varhaiskasvatuksen opettaja
Varhaiskasvatus
Varhaiskasvatuksen opettaja
Varhaiskasvatus
Calden Anna Luottamushenkilö
Opetus- ja varhaiskasvatuslautakunta,
Kaupunginvaltuusto,
Kaupunginhallitus,
Suomenkielinen opetuslautakunta
Luottamushenkilö
Opetus- ja varhaiskasvatuslautakunta,
Kaupunginvaltuusto,
Kaupunginhallitus,
Suomenkielinen opetuslautakunta
Calden Sofia Opettaja
Topeliusgymnasiet,
Zachariasskolan
Opettaja
Topeliusgymnasiet,
Zachariasskolan
Opettaja, matematiikka, kemia & fysiikka
Ceder Tove Opettaja
Zachariasskolan
Opettaja
Zachariasskolan
Opettaja, kotitalous & terveystieto
Dahlbacka Lena Kirjastovirkailija
Kirjasto,
Kaupunginkirjasto,
Munsalan kirjasto
Kirjastovirkailija
Kirjasto,
Kaupunginkirjasto,
Munsalan kirjasto
Dahlsten Linda Erityisopettaja
Zachariasskolan,
Munsala skola
Erityisopettaja
Zachariasskolan,
Munsala skola
Damskata Heidi Varhaiskasvatuksen lastenhoitaja
Varhaiskasvatus
Varhaiskasvatuksen lastenhoitaja
Varhaiskasvatus
Drifell Hanna Varhaiskasvatuksen lastenhoitaja
Varhaiskasvatus
Varhaiskasvatuksen lastenhoitaja
Varhaiskasvatus
Dudenko Nataliia Iltapäivätoiminnan ohjaaja
Varhaiskasvatus
Iltapäivätoiminnan ohjaaja
Varhaiskasvatus
Edfelt-Lax Ann Varhaiskasvatuksen erityisopettaja
Varhaiskasvatus
Varhaiskasvatuksen erityisopettaja
Varhaiskasvatus
Ehrs Tina Opettaja
Zachariasskolan
Opettaja
Zachariasskolan
Luokanopettaja 1A
Ehrström Jeanette Varhaiskasvatuksen lastenhoitaja
Varhaiskasvatus
Varhaiskasvatuksen lastenhoitaja
Varhaiskasvatus
Ek Ann-Christine Luottamushenkilö
Hyvinvointilautakunta
Luottamushenkilö
Hyvinvointilautakunta
Ek Jenny Opettaja
Zachariasskolan
Opettaja
Zachariasskolan
Luokanopettaja 5B
Eklund Anna-Leena Opettaja
Zachariasskolan
Opettaja
Zachariasskolan
Luokanopettaja 4B
Eklund Maria Opettaja
Zachariasskolan
Opettaja
Zachariasskolan
Luokanopettaja 3B
Eklund Maria (Mia) Opettaja
Zachariasskolan
Opettaja
Zachariasskolan
Luokanopettaja 1C
Ekstrand Simon Opettaja
Zachariasskolan
Opettaja
Zachariasskolan
Opettaja, historia, yhteiskuntaoppi & liiketoiminta
Elenius Enina Erityisopettaja
Jeppo-Pensala skola,
Hirvlax skola,
Munsala skola,
Socklot skola
Erityisopettaja
Jeppo-Pensala skola,
Hirvlax skola,
Munsala skola,
Socklot skola
Tuntiopettaja
Elenius Virpi Varhaiskasvatuksen lastenhoitaja
Varhaiskasvatus
Varhaiskasvatuksen lastenhoitaja
Varhaiskasvatus
Emet Yvonne Luottamushenkilö
Henkilöstöjaosto
Luottamushenkilö
Henkilöstöjaosto
Ena Maria Luottamushenkilö
Opetus- ja varhaiskasvatuslautakunta
Luottamushenkilö
Opetus- ja varhaiskasvatuslautakunta
Eng Stina Varhaiskasvatuksen lastenhoitaja
Varhaiskasvatus
Varhaiskasvatuksen lastenhoitaja
Varhaiskasvatus
Englund Inger Kanslisti
Hallinto,
Ympäristö- ja rakennuslautakunta
Kanslisti
Hallinto,
Ympäristö- ja rakennuslautakunta
Enlund Ann-Charlott Varhaiskasvatusohjaaja
Varhaiskasvatus
Varhaiskasvatusohjaaja
Varhaiskasvatus
Hakemukset, aamu- ja iltapäivätoiminta, perhepäivähoito, ajanvaraukset
Envik Pia-Maria Aamu- ja iltapäivätoiminnan ohjaaja
Varhaiskasvatus
Aamu- ja iltapäivätoiminnan ohjaaja
Varhaiskasvatus
Fagerström Jonathan Opettaja
Topeliusgymnasiet
Opettaja
Topeliusgymnasiet
Fagerudd Maria Varhaiskasvatuksen lastenhoitaja
Varhaiskasvatus
Varhaiskasvatuksen lastenhoitaja
Varhaiskasvatus
Finne Benita Koulunkäyntiavustaja
Zachariasskolan
Koulunkäyntiavustaja
Zachariasskolan
Finne Lisa Familjedagvårdare
Varhaiskasvatus
Familjedagvårdare
Varhaiskasvatus
Finne Monika Palkkakirjanpitäjä
Hallinto
Palkkakirjanpitäjä
Hallinto
Finskas Vivan Varhaiskasvatuksen lastenhoitaja
Varhaiskasvatus
Varhaiskasvatuksen lastenhoitaja
Varhaiskasvatus
Flen Elli Luottamushenkilö
Kaupunginvaltuusto,
Suomenkielinen opetuslautakunta
Luottamushenkilö
Kaupunginvaltuusto,
Suomenkielinen opetuslautakunta
Fors Anders Työllisyyskoordinaattori/Opettaja
Hallinto,
Jeppo-Pensala skola,
Socklot skola
Työllisyyskoordinaattori/Opettaja
Hallinto,
Jeppo-Pensala skola,
Socklot skola
Tuntiopettaja
Fors Anette Opettaja
Topeliusgymnasiet,
Zachariasskolan
Opettaja
Topeliusgymnasiet,
Zachariasskolan
Opettaja, musiikki, bilologia & maantieto
Forsbacka Sabina Luottamushenkilö
Zachariasskolan,
Opetus- ja varhaiskasvatuslautakunta
Luottamushenkilö
Zachariasskolan,
Opetus- ja varhaiskasvatuslautakunta
Opinto-ohjaaja
Forsbacka Towa Opettaja
Munsala skola
Opettaja
Munsala skola
Munsalan erikoisluokka
Forsbacka Åsa Opettaja
Zachariasskolan
Opettaja
Zachariasskolan
Valmistava opetus
Franzen Veronika Ruokahuoltopäällikkö
Hallinto
Ruokahuoltopäällikkö
Hallinto
Fridlund Birgitta Päiväkotiapulainen
Varhaiskasvatus
Päiväkotiapulainen
Varhaiskasvatus
Fridlund Desiree Varhaiskasvatuksen opettaja
Varhaiskasvatus
Varhaiskasvatuksen opettaja
Varhaiskasvatus
Fridlund Rita Toimistosihteeri
Varhaiskasvatus
Toimistosihteeri
Varhaiskasvatus
Maksut ja maksupäätökset
Friman Charlotta Opettaja
Hirvlax skola
Opettaja
Hirvlax skola
Luokanopettaja
Friman Isabella Varhaiskasvatuksen opettaja
Varhaiskasvatus
Varhaiskasvatuksen opettaja
Varhaiskasvatus
Frostdahl Andreas Luottamushenkilö
Tekninen lautakunta
Luottamushenkilö
Tekninen lautakunta
Frostdahl Jan-Erik Luottamushenkilö
Kaupunginvaltuusto
Luottamushenkilö
Kaupunginvaltuusto
Frostdahl Roger Luottamushenkilö
Kaupunginvaltuusto,
Hyvinvointilautakunta
Luottamushenkilö
Kaupunginvaltuusto,
Hyvinvointilautakunta
Frostdahl Sabina Varhaiskasvatuksen lastenhoitaja
Varhaiskasvatus
Varhaiskasvatuksen lastenhoitaja
Varhaiskasvatus
Frostdahl Steven Luottamushenkilö
Kaupunginvaltuusto
Luottamushenkilö
Kaupunginvaltuusto
Frostdahl-Blomqvist Siw Luottamushenkilö
Ympäristö- ja rakennuslautakunta,
Henkilöstöjaosto,
Kaupunginvaltuusto,
Kaupunginhallitus,
Tekninen lautakunta,
Hyvinvointilautakunta
Luottamushenkilö
Ympäristö- ja rakennuslautakunta,
Henkilöstöjaosto,
Kaupunginvaltuusto,
Kaupunginhallitus,
Tekninen lautakunta,
Hyvinvointilautakunta
Frände Maria Luottamushenkilö
Ympäristö- ja rakennuslautakunta
Luottamushenkilö
Ympäristö- ja rakennuslautakunta
Fröjdö Mikael Rehtori
Zachariasskolan
Rehtori
Zachariasskolan
Granberg Linda Koulunkäyntiavustaja
Munsala skola
Koulunkäyntiavustaja
Munsala skola
Granlund Johan Luottamushenkilö
Ympäristö- ja rakennuslautakunta
Luottamushenkilö
Ympäristö- ja rakennuslautakunta
Granvik Anna Päiväkotiapulainen
Varhaiskasvatus
Päiväkotiapulainen
Varhaiskasvatus
Granvik-Nordling Barbro Varhaiskasvatuksen lastenhoitaja
Varhaiskasvatus
Varhaiskasvatuksen lastenhoitaja
Varhaiskasvatus
Grönroos Majvor Opettaja
Jeppo-Pensala skola,
Tukipalvelujen jaosto,
Kaupunginvaltuusto,
Kaupunginhallitus
Opettaja
Jeppo-Pensala skola,
Tukipalvelujen jaosto,
Kaupunginvaltuusto,
Kaupunginhallitus
Luokanopettaja
Gudenko Liudmyla Iltapäivätoiminnan ohjaaja
Varhaiskasvatus
Iltapäivätoiminnan ohjaaja
Varhaiskasvatus
Gullberg Lotta Varhaiskasvatuksen lastenhoitaja
Varhaiskasvatus
Varhaiskasvatuksen lastenhoitaja
Varhaiskasvatus
Gunell Benny Maaseutusihteeri
Hallinto,
Landsbygdskansli
Maaseutusihteeri
Hallinto,
Landsbygdskansli
Haglund Anne-Lie Kirjastonjohtaja
Kirjasto,
Kaupunginkirjasto
Kirjastonjohtaja
Kirjasto,
Kaupunginkirjasto
Haglund Johanna Koulukuraattori
Oppilashuolto
Koulukuraattori
Oppilashuolto
Haglund Kristina Perhepäivähoitaja
Varhaiskasvatus
Perhepäivähoitaja
Varhaiskasvatus
Hautanen Patrik Opettaja
Zachariasskolan
Opettaja
Zachariasskolan
Opettaja
Hedman Sofia Koulupsykologi
Oppilashuolto
Koulupsykologi
Oppilashuolto
Heinonen Tom Luottamushenkilö
Opetus- ja varhaiskasvatuslautakunta
Luottamushenkilö
Opetus- ja varhaiskasvatuslautakunta
Hellman Hanna Esikoulunopettaja
Munsala skola
Esikoulunopettaja
Munsala skola
Helsing Cecilia Päiväkotiapulainen
Varhaiskasvatus
Päiväkotiapulainen
Varhaiskasvatus
Herten Maria Opettaja
Zachariasskolan
Opettaja
Zachariasskolan
Luokanopettaja 2A
Holländer Mia Koulunkäyntiavustaja
Zachariasskolan
Koulunkäyntiavustaja
Zachariasskolan
Holm Carina Esikoulunopettaja
Zachariasskolan
Esikoulunopettaja
Zachariasskolan
Esikoulunopettaja 0C
Holm Cia Päiväkotiapulainen
Varhaiskasvatus
Päiväkotiapulainen
Varhaiskasvatus
Holm Laura Museoamanuenssi
Hyvinvointiosasto
Museoamanuenssi
Hyvinvointiosasto
Museoamanuenssi
Holm Nina Opettaja
Zachariasskolan
Opettaja
Zachariasskolan
Opettaja, matematiikka, fysiikka & kemia
Holmberg Marika Luottamushenkilö
Henkilöstöjaosto,
Tukipalvelujen jaosto
Luottamushenkilö
Henkilöstöjaosto,
Tukipalvelujen jaosto
Holmberg-Alfred Annika Varhaiskasvatuksen lastenhoitaja
Varhaiskasvatus
Varhaiskasvatuksen lastenhoitaja
Varhaiskasvatus
Holmgård Christian Opettaja
Munsala skola
Opettaja
Munsala skola
Luokanopettaja 6 luokka
Holmgård Janina Opettaja
Zachariasskolan
Opettaja
Zachariasskolan
Opettaja, biologia & maantieto
Holmlund Tanja Päiväkotiapulainen
Varhaiskasvatus
Päiväkotiapulainen
Varhaiskasvatus
Häger Carita Luottamushenkilö
Konsernijaosto,
Ympäristö- ja rakennuslautakunta,
Opetus- ja varhaiskasvatuslautakunta,
Henkilöstöjaosto,
Kaupunginvaltuusto,
Kaupunginhallitus,
Tekninen lautakunta
Luottamushenkilö
Konsernijaosto,
Ympäristö- ja rakennuslautakunta,
Opetus- ja varhaiskasvatuslautakunta,
Henkilöstöjaosto,
Kaupunginvaltuusto,
Kaupunginhallitus,
Tekninen lautakunta
Häger Gustaf Luottamushenkilö
Tarkastuslautakunta,
Kaupunginvaltuusto
Luottamushenkilö
Tarkastuslautakunta,
Kaupunginvaltuusto
Häger Jenna Erityisopettaja
Munsala skola,
Socklot skola
Erityisopettaja
Munsala skola,
Socklot skola
Speciallärare
Häger Jenny Opettaja
Munsala skola,
Tekninen lautakunta
Opettaja
Munsala skola,
Tekninen lautakunta
Esikoulunopettaja
Häger Pia Varhaiskasvatuksen lastenhoitaja
Varhaiskasvatus
Varhaiskasvatuksen lastenhoitaja
Varhaiskasvatus
Häggblom Anneli Luottamushenkilö
Konsernijaosto,
Opetus- ja varhaiskasvatuslautakunta,
Kaupunginvaltuusto,
Tekninen lautakunta
Luottamushenkilö
Konsernijaosto,
Opetus- ja varhaiskasvatuslautakunta,
Kaupunginvaltuusto,
Tekninen lautakunta
Häggblom Beatrice Koulunkäyntiavustaja
Munsala skola
Koulunkäyntiavustaja
Munsala skola
Häggblom Johanna Kirjastovirkailija
Kirjasto,
Kaupunginkirjasto,
Jepuan kirjasto
Kirjastovirkailija
Kirjasto,
Kaupunginkirjasto,
Jepuan kirjasto
Häggblom Jonina Esikoulunopettaja
Jeppo-Pensala skola
Esikoulunopettaja
Jeppo-Pensala skola
Häggman Knut TVT-vastaava
TVT
TVT-vastaava
TVT
Högdahl Frej Opettaja
Zachariasskolan
Opettaja
Zachariasskolan
Luokanopettaja
Högdahl Ulf Tiimipäällikkö, rakennukset
Tekninen osasto
Tiimipäällikkö, rakennukset
Tekninen osasto
Högdahl-Pasanen Camilla Kanslisti
Hallinto
Kanslisti
Hallinto
Höglund-Bergström Christel Opettaja
Munsala skola
Opettaja
Munsala skola
Luokanopettaja 3-4
Ingerström-Knutar Linda Opettaja
Zachariasskolan
Opettaja
Zachariasskolan
Luokanopettaja 4A
Ingman Ronny Luottamushenkilö
Konsernijaosto,
Kaupunginvaltuusto,
Kaupunginhallitus
Luottamushenkilö
Konsernijaosto,
Kaupunginvaltuusto,
Kaupunginhallitus
Isaksson Tommy Rakennustarkastaja
Tekninen osasto
Rakennustarkastaja
Tekninen osasto
Isomäki Jori Opettaja
Topeliusgymnasiet,
Zachariasskolan
Opettaja
Topeliusgymnasiet,
Zachariasskolan
Opettaja, liikunta
Jansson Anette Koulunkäyntiavustaja
Munsala skola
Koulunkäyntiavustaja
Munsala skola
Jansson Bengt Luottamushenkilö
Kaupunginvaltuusto
Luottamushenkilö
Kaupunginvaltuusto
Jansson Johan Ammattimies
Tekninen osasto
Ammattimies
Tekninen osasto
Jansson Maria Koulunkäyntiavustaja
Socklot skola
Koulunkäyntiavustaja
Socklot skola
Jansson Tomas Esimies, liikenneväylät
Tekninen osasto
Esimies, liikenneväylät
Tekninen osasto
Jensen Jonathan Iltapäivätoiminnan ohjaaja
Varhaiskasvatus
Iltapäivätoiminnan ohjaaja
Varhaiskasvatus
Johansson Tom Kaavoituspäällikkö
Tekninen osasto
Kaavoituspäällikkö
Tekninen osasto
Vapaat tontit, vuokrasopimukset, kartat
Julin Barbro Sivistysekonomi
Sivistyskanslia
Sivistysekonomi
Sivistyskanslia
Julin Erika Opettaja
Topeliusgymnasiet
Opettaja
Topeliusgymnasiet
Junell Ann-Jeanette Varhaiskasvatuksen opettaja
Varhaiskasvatus
Varhaiskasvatuksen opettaja
Varhaiskasvatus
Jungarå Olav Luottamushenkilö
Tarkastuslautakunta
Luottamushenkilö
Tarkastuslautakunta
Juselius Johanna Varhaiskasvatuksen lastenhoitaja
Varhaiskasvatus
Varhaiskasvatuksen lastenhoitaja
Varhaiskasvatus
Jusslin Sanna Varhaiskasvatuksen opettaja
Varhaiskasvatus
Varhaiskasvatuksen opettaja
Varhaiskasvatus
Juthbacka Kenth TVT-Teknikko
TVT
TVT-Teknikko
TVT
Järn Lenita Opettaja
Socklot skola
Opettaja
Socklot skola
Kanerva Heidi Varhaiskasvatuksen opettaja
Varhaiskasvatus
Varhaiskasvatuksen opettaja
Varhaiskasvatus
Kangas Carina Opettaja
Zachariasskolan
Opettaja
Zachariasskolan
Luokanopettaja 4C
Kangas Kai Opettaja
Zachariasskolan
Opettaja
Zachariasskolan
Luokanopettaja 6B
Kantola Ulrica Varhaiskasvatuksen lastenhoitaja
Varhaiskasvatus
Varhaiskasvatuksen lastenhoitaja
Varhaiskasvatus
Karlsson-Lassander Ulla-Stina Opettaja
Socklot skola
Opettaja
Socklot skola
Karlstedt-Fellman Marit Luottamushenkilö
Tarkastuslautakunta
Luottamushenkilö
Tarkastuslautakunta
Karlström Lotta Kirjastovirkailija
Kirjasto,
Kaupunginkirjasto
Kirjastovirkailija
Kirjasto,
Kaupunginkirjasto
Karv Thomas Luottamushenkilö
Konsernijaosto,
Opetus- ja varhaiskasvatuslautakunta,
Henkilöstöjaosto,
Tukipalvelujen jaosto,
Kaupunginvaltuusto,
Kaupunginhallitus,
Tekninen lautakunta
Luottamushenkilö
Konsernijaosto,
Opetus- ja varhaiskasvatuslautakunta,
Henkilöstöjaosto,
Tukipalvelujen jaosto,
Kaupunginvaltuusto,
Kaupunginhallitus,
Tekninen lautakunta
Kass Mathias Luottamushenkilö
Opetus- ja varhaiskasvatuslautakunta,
Henkilöstöjaosto,
Kaupunginvaltuusto,
Kaupunginhallitus,
Hyvinvointilautakunta,
Suomenkielinen opetuslautakunta
Luottamushenkilö
Opetus- ja varhaiskasvatuslautakunta,
Henkilöstöjaosto,
Kaupunginvaltuusto,
Kaupunginhallitus,
Hyvinvointilautakunta,
Suomenkielinen opetuslautakunta
Kengo Anna Luottamushenkilö
Ympäristö- ja rakennuslautakunta,
Kaupunginvaltuusto,
Kaupunginhallitus,
Tekninen lautakunta,
Hyvinvointilautakunta
Luottamushenkilö
Ympäristö- ja rakennuslautakunta,
Kaupunginvaltuusto,
Kaupunginhallitus,
Tekninen lautakunta,
Hyvinvointilautakunta
Kettinen-Nyholm Tarja Opettaja
Metsäkulman koulu
Opettaja
Metsäkulman koulu
Khlebnikova Irina Varhaiskasvatuksen opettaja
Varhaiskasvatus
Varhaiskasvatuksen opettaja
Varhaiskasvatus
Kiisk-Backman Cecilia Varhaiskasvatuksen opettaja
Varhaiskasvatus
Varhaiskasvatuksen opettaja
Varhaiskasvatus
Klemets Jennie Opettaja
Zachariasskolan
Opettaja
Zachariasskolan
Luokanopettaja 2B
Knutar Charlotta Varhaiskasvatuksen opettaja
Varhaiskasvatus
Varhaiskasvatuksen opettaja
Varhaiskasvatus
Korsman Corinne Koulunkäyntiavustaja
Zachariasskolan
Koulunkäyntiavustaja
Zachariasskolan
Kotka-Bystedt Anna Hallintopäällikkö
Hallinto
Hallintopäällikkö
Hallinto
Kronqvist Camilla Varhaiskasvatuksen lastenhoitaja
Varhaiskasvatus
Varhaiskasvatuksen lastenhoitaja
Varhaiskasvatus
Kronqvist Heidi Rehtori, Hyvinvointijohtaja
Arbis,
Hyvinvointiosasto
Rehtori, Hyvinvointijohtaja
Arbis,
Hyvinvointiosasto
Tf. Välfärdschef
Kronqvist Maria Palkkakirjanpitäjä
Hallinto
Palkkakirjanpitäjä
Hallinto
Kullas Åsa Opettaja
Zachariasskolan
Opettaja
Zachariasskolan
Luokanopettaja 6A
Kullström Jaana Kanslisti
Tekninen osasto
Kanslisti
Tekninen osasto
Vuokralaskutus
Kung Susanna Kirjastovirkailija
Kirjasto,
Kaupunginkirjasto
Kirjastovirkailija
Kirjasto,
Kaupunginkirjasto
Kvist Maria Koulunkäyntiavustaja
Munsala skola
Koulunkäyntiavustaja
Munsala skola
Kvist Micaela Päiväkodin johtaja
Varhaiskasvatus
Päiväkodin johtaja
Varhaiskasvatus
Kvist Ulrika Koulunkäyntiavustaja
Jeppo-Pensala skola
Koulunkäyntiavustaja
Jeppo-Pensala skola
Kåll Lotta Erityisopettaja
Topeliusgymnasiet,
Zachariasskolan
Erityisopettaja
Topeliusgymnasiet,
Zachariasskolan
Lasen Terese Koulunkäyntiavustaja
Zachariasskolan
Koulunkäyntiavustaja
Zachariasskolan
Lassander Jeanette Varhaiskasvatuksen lastenhoitaja
Varhaiskasvatus
Varhaiskasvatuksen lastenhoitaja
Varhaiskasvatus
Lassander Max Ammattimies
Tekninen osasto
Ammattimies
Tekninen osasto
Lawast Camilla Koulunkäyntiavustaja
Metsäkulman koulu
Koulunkäyntiavustaja
Metsäkulman koulu
Lawast Ida Daghemsassistent
Varhaiskasvatus
Daghemsassistent
Varhaiskasvatus
Lawast Sören Luottamushenkilö
Konsernijaosto,
Tukipalvelujen jaosto,
Kaupunginvaltuusto,
Kaupunginhallitus
Luottamushenkilö
Konsernijaosto,
Tukipalvelujen jaosto,
Kaupunginvaltuusto,
Kaupunginhallitus
Lerviks Soile Koulunkäyntiavustaja
Metsäkulman koulu
Koulunkäyntiavustaja
Metsäkulman koulu
Liljedahl Gun-May Rehtori
Socklot skola
Rehtori
Socklot skola
Liljedahl Marie-Luise Koulunkäyntiavustaja
Zachariasskolan
Koulunkäyntiavustaja
Zachariasskolan
Lillbacka Gunilla Talousjohtaja
Hallinto
Talousjohtaja
Hallinto
Lillkvist Peter Ammattimies
Tekninen osasto
Ammattimies
Tekninen osasto
Lillqvist Annika Kanslisti
Zachariasskolan
Kanslisti
Zachariasskolan
Kanslisti
Lillqvist Marika Opettaja
Zachariasskolan
Opettaja
Zachariasskolan
Opettaja, kotitalous
Lillvik Sofia Luottamushenkilö
Opetus- ja varhaiskasvatuslautakunta
Luottamushenkilö
Opetus- ja varhaiskasvatuslautakunta
Lindgren Marlene Luottamushenkilö
Ympäristö- ja rakennuslautakunta,
Tukipalvelujen jaosto,
Kaupunginvaltuusto,
Kaupunginhallitus,
Tekninen lautakunta,
Hyvinvointilautakunta
Luottamushenkilö
Ympäristö- ja rakennuslautakunta,
Tukipalvelujen jaosto,
Kaupunginvaltuusto,
Kaupunginhallitus,
Tekninen lautakunta,
Hyvinvointilautakunta
Lindholm Monia Opettaja
Topeliusgymnasiet
Opettaja
Topeliusgymnasiet
Lindström Mårten Rakennuspäällikkö
Tekninen osasto
Rakennuspäällikkö
Tekninen osasto
Lindvall Johannes Luottamushenkilö
Ympäristö- ja rakennuslautakunta,
Kaupunginvaltuusto
Luottamushenkilö
Ympäristö- ja rakennuslautakunta,
Kaupunginvaltuusto
Lindvall Mikael Luottamushenkilö
Konsernijaosto,
Opetus- ja varhaiskasvatuslautakunta,
Henkilöstöjaosto,
Tukipalvelujen jaosto,
Kaupunginvaltuusto,
Kaupunginhallitus
Luottamushenkilö
Konsernijaosto,
Opetus- ja varhaiskasvatuslautakunta,
Henkilöstöjaosto,
Tukipalvelujen jaosto,
Kaupunginvaltuusto,
Kaupunginhallitus
Lindvall Susanne Varhaiskasvatuksen lastenhoitaja
Varhaiskasvatus
Varhaiskasvatuksen lastenhoitaja
Varhaiskasvatus
Lindvall Åsa Perhepäivähoitaja
Varhaiskasvatus
Perhepäivähoitaja
Varhaiskasvatus
Linqvist Rita Luottamushenkilö
Henkilöstöjaosto
Luottamushenkilö
Henkilöstöjaosto
Lohoff Maria Aamu- ja iltapäivätoiminnan ohjaaja
Varhaiskasvatus
Aamu- ja iltapäivätoiminnan ohjaaja
Varhaiskasvatus
Lund Anette Iltapäivätoiminnan ohjaaja
Varhaiskasvatus
Iltapäivätoiminnan ohjaaja
Varhaiskasvatus
Lundqvist-Eklund Terese Koulunkäyntiavustaja
Zachariasskolan
Koulunkäyntiavustaja
Zachariasskolan
Lundén Lena Palkkakirjanpitäjä
Hallinto
Palkkakirjanpitäjä
Hallinto
Lönnqvist Johanna Opettaja
Munsala skola
Opettaja
Munsala skola
Luokanopettaja
Löv-Wärnå Ulrika Opettaja
Jeppo-Pensala skola
Opettaja
Jeppo-Pensala skola
Luokanopettaja
Mannström-Sand Bettina Kurssisihteeri
Arbis
Kurssisihteeri
Arbis
Kurssisihteeri
Marjamäki Tina Koulunkäyntiavustaja
Zachariasskolan
Koulunkäyntiavustaja
Zachariasskolan
Markkula Tanja Kanslisti
Tekninen osasto
Kanslisti
Tekninen osasto
Mattsson Joakim Opettaja
Topeliusgymnasiet,
Zachariasskolan
Opettaja
Topeliusgymnasiet,
Zachariasskolan
Englannin kielen opettaja
Määttä Jari Luottamushenkilö
Kaupunginvaltuusto,
Suomenkielinen opetuslautakunta
Luottamushenkilö
Kaupunginvaltuusto,
Suomenkielinen opetuslautakunta
Mård Jonathan Erityisopettaja
Zachariasskolan
Erityisopettaja
Zachariasskolan
Mårtens Anne Kanslisti
Tekninen osasto
Kanslisti
Tekninen osasto
Mårtens Viktoria Lärare
Zachariasskolan
Lärare
Zachariasskolan
Neuman Gisela Esikoulunopettaja
Zachariasskolan
Esikoulunopettaja
Zachariasskolan
Esikoulunopettaja 0D
Nikonen Joakim Opettaja
Zachariasskolan
Opettaja
Zachariasskolan
Luokanopettaja 1B
Nilsson Markus Opettaja
Zachariasskolan
Opettaja
Zachariasskolan
Luokanopettaja 5A
Nilsson Sebastian Barnskötare inom småbarnspedagogik
Varhaiskasvatus
Barnskötare inom småbarnspedagogik
Varhaiskasvatus
Nilsström Karin Opettaja
Zachariasskolan
Opettaja
Zachariasskolan
Luokanopettaja 2C
Nord Camilla Toimistosihteeri
Hyvinvointiosasto,
Varhaiskasvatus
Toimistosihteeri
Hyvinvointiosasto,
Varhaiskasvatus
Pepparkakshuset: +358505954697
Vapaa-ajanohjaaja
Nordström Kristel Kanslisti
Arbis
Kanslisti
Arbis
Norrback Lena Luottamushenkilö
Opetus- ja varhaiskasvatuslautakunta
Luottamushenkilö
Opetus- ja varhaiskasvatuslautakunta
Norrgård Hilkka Opettaja
Metsäkulman koulu
Opettaja
Metsäkulman koulu
Norrgård Ronny Luottamushenkilö
Henkilöstöjaosto,
Kaupunginvaltuusto,
Tekninen lautakunta,
Suomenkielinen opetuslautakunta
Luottamushenkilö
Henkilöstöjaosto,
Kaupunginvaltuusto,
Tekninen lautakunta,
Suomenkielinen opetuslautakunta
Nukala-Kronlund Helena Varhaiskasvatusjohtaja
Varhaiskasvatus
Varhaiskasvatusjohtaja
Varhaiskasvatus
Nyberg Ritva Perhepäivähoitaja
Varhaiskasvatus
Perhepäivähoitaja
Varhaiskasvatus
Nyberg Teija Varhaiskasvatuksen lastenhoitaja
Varhaiskasvatus
Varhaiskasvatuksen lastenhoitaja
Varhaiskasvatus
Nyblom Alexander Opettaja
Jeppo-Pensala skola
Opettaja
Jeppo-Pensala skola
Luokanopettaja
Nybäck Harriet Opettaja
Zachariasskolan
Opettaja
Zachariasskolan
Luokanopettaja 6C
Nybäck Niklas Rehtori
Hirvlax skola,
Munsala skola
Rehtori
Hirvlax skola,
Munsala skola
Nygård Camilla Opettaja
Zachariasskolan
Opettaja
Zachariasskolan
Luokanopettaja 7D, äidinkieli
Nygård Mikaela Erityisopettaja
Zachariasskolan
Erityisopettaja
Zachariasskolan
Äidinkieli, uskonto & historia
Nygård Petra Koulunkäyntiavustaja
Zachariasskolan
Koulunkäyntiavustaja
Zachariasskolan
Nyholm Sara Erityisopettaja
Munsala skola
Erityisopettaja
Munsala skola
Nyholm Steve Luottamushenkilö
Konsernijaosto,
Tukipalvelujen jaosto,
Kaupunginvaltuusto,
Kaupunginhallitus,
Hyvinvointilautakunta
Luottamushenkilö
Konsernijaosto,
Tukipalvelujen jaosto,
Kaupunginvaltuusto,
Kaupunginhallitus,
Hyvinvointilautakunta
Nylund Elin Luottamushenkilö
Tarkastuslautakunta,
Kaupunginvaltuusto
Luottamushenkilö
Tarkastuslautakunta,
Kaupunginvaltuusto
Nylund Hanne Aamu- ja iltapäivätoiminnan ohjaaja
Varhaiskasvatus
Aamu- ja iltapäivätoiminnan ohjaaja
Varhaiskasvatus
Nylund Johan Mittausteknikko
Tekninen osasto
Mittausteknikko
Tekninen osasto
Kartta- ja mittauspalvelut
Nylund Kenneth Luottamushenkilö
Ympäristö- ja rakennuslautakunta,
Kaupunginvaltuusto,
Kaupunginhallitus
Luottamushenkilö
Ympäristö- ja rakennuslautakunta,
Kaupunginvaltuusto,
Kaupunginhallitus
Nylund Margita Opettaja
Zachariasskolan
Opettaja
Zachariasskolan
Englannin- ja suomenkielen opettaja
Nylund Petra Opettaja
Zachariasskolan
Opettaja
Zachariasskolan
Opettaja
Nyman Kati Erityisopettaja
Zachariasskolan
Erityisopettaja
Zachariasskolan
Nyman Lars Ammattimies
Tekninen osasto
Ammattimies
Tekninen osasto
Nyman Samuel Opinto-ohjaaja
Zachariasskolan
Opinto-ohjaaja
Zachariasskolan
Nyman Sven Ammattimies
Tekninen osasto
Ammattimies
Tekninen osasto
Nymark Jimmy Opettaja
Zachariasskolan
Opettaja
Zachariasskolan
Opettaja, matematiikka, fysiikka & kemia
Nynäs Roger Esimies, puutarha
Tekninen osasto
Esimies, puutarha
Tekninen osasto
Nyqvist Johanna Varhaiskasvatuksen lastenhoitaja
Varhaiskasvatus
Varhaiskasvatuksen lastenhoitaja
Varhaiskasvatus
Nystedt Annika Johtava erityisopettaja
Zachariasskolan
Johtava erityisopettaja
Zachariasskolan
Nystedt Gun-Britt Varhaiskasvatuksen lastenhoitaja
Varhaiskasvatus
Varhaiskasvatuksen lastenhoitaja
Varhaiskasvatus
Nysten Henrik Luottamushenkilö
Opetus- ja varhaiskasvatuslautakunta
Luottamushenkilö
Opetus- ja varhaiskasvatuslautakunta
Nysten Kerstin Luottamushenkilö
Hyvinvointilautakunta
Luottamushenkilö
Hyvinvointilautakunta
Nyvall Tina Varhaiskasvatuksen lastenhoitaja
Varhaiskasvatus
Varhaiskasvatuksen lastenhoitaja
Varhaiskasvatus
Olaussen Frits Luottamushenkilö
Kaupunginvaltuusto,
Kaupunginhallitus,
Hyvinvointilautakunta
Luottamushenkilö
Kaupunginvaltuusto,
Kaupunginhallitus,
Hyvinvointilautakunta
Olli Madeleine Varhaiskasvatuksen ohjaaja
Varhaiskasvatus
Varhaiskasvatuksen ohjaaja
Varhaiskasvatus
Olson Åsa Koulunkäyntiavustaja
Munsala skola
Koulunkäyntiavustaja
Munsala skola
Palm Maria Luottamushenkilö
Konsernijaosto,
Ympäristö- ja rakennuslautakunta,
Opetus- ja varhaiskasvatuslautakunta,
Henkilöstöjaosto,
Tukipalvelujen jaosto,
Kaupunginvaltuusto,
Kaupunginhallitus,
Tekninen lautakunta,
Hyvinvointilautakunta
Luottamushenkilö
Konsernijaosto,
Ympäristö- ja rakennuslautakunta,
Opetus- ja varhaiskasvatuslautakunta,
Henkilöstöjaosto,
Tukipalvelujen jaosto,
Kaupunginvaltuusto,
Kaupunginhallitus,
Tekninen lautakunta,
Hyvinvointilautakunta
Pekkarinen Hannah Lärare
Topeliusgymnasiet,
Zachariasskolan
Lärare
Topeliusgymnasiet,
Zachariasskolan
Opettaja, liikunta & terveystieto
Penttinen Janina Varhaiskasvatuksen lastenhoitaja
Varhaiskasvatus
Varhaiskasvatuksen lastenhoitaja
Varhaiskasvatus
Portin Katarina Opettaja
Munsala skola
Opettaja
Munsala skola
Klassföreståndare åk 1
Pott Sebastian Luottamushenkilö
Ympäristö- ja rakennuslautakunta
Luottamushenkilö
Ympäristö- ja rakennuslautakunta
Qvisen Eeva-Maria Puutarha
Tekninen osasto
Puutarha
Tekninen osasto
Renvaktar Pia Varhaiskasvatuksen opettaja
Varhaiskasvatus
Varhaiskasvatuksen opettaja
Varhaiskasvatus
Renvall Annika Varhaiskasvatuksen lastenhoitaja
Varhaiskasvatus
Varhaiskasvatuksen lastenhoitaja
Varhaiskasvatus
Renvall Sonja Luottamushenkilö
Tarkastuslautakunta
Luottamushenkilö
Tarkastuslautakunta
Rif Solveig Osastosihteeri
Sivistyskanslia
Osastosihteeri
Sivistyskanslia
Riska-Snellman Sofia Erityisopettaja
Zachariasskolan
Erityisopettaja
Zachariasskolan
Roslund Annika Opettaja
Socklot skola
Opettaja
Socklot skola
Roslund Lisen Varhaiskasvatuksen opettaja
Varhaiskasvatus
Varhaiskasvatuksen opettaja
Varhaiskasvatus
Rudnäs Ann-Christine Varhaiskasvatuksen lastenhoitaja
Varhaiskasvatus
Varhaiskasvatuksen lastenhoitaja
Varhaiskasvatus
Rudnäs Carl-Henrik Ammattimies
Tekninen osasto
Ammattimies
Tekninen osasto
Rögård Linda Luottamushenkilö
Kaupunginhallitus,
Hyvinvointilautakunta
Luottamushenkilö
Kaupunginhallitus,
Hyvinvointilautakunta
Saari Kirsi Erityisopettaja
Jeppo-Pensala skola,
Hirvlax skola
Erityisopettaja
Jeppo-Pensala skola,
Hirvlax skola
Saari Matilda Koulunkäyntiavustaja
Zachariasskolan
Koulunkäyntiavustaja
Zachariasskolan
Saari Ted Luottamushenkilö
Henkilöstöjaosto,
Kaupunginvaltuusto
Luottamushenkilö
Henkilöstöjaosto,
Kaupunginvaltuusto
Salminen Kaija Luottamushenkilö
Suomenkielinen opetuslautakunta
Luottamushenkilö
Suomenkielinen opetuslautakunta
Salonen Susanne Koulunkäyntiavustaja
Zachariasskolan
Koulunkäyntiavustaja
Zachariasskolan
Sandin Stefan Luottamushenkilö
Kaupunginvaltuusto
Luottamushenkilö
Kaupunginvaltuusto
Sandin Susanne Rehtori
Jeppo-Pensala skola
Rehtori
Jeppo-Pensala skola