Sök kontaktpersoner

Namn Titel Avdelning Telefon
Achrén Nancy Lärare
Jeppo-Pensala skola
Lärare
Jeppo-Pensala skola
Klassföreståndare åk 6
Ahlberg Ellen Skolgångsbiträde
Zachariasskolan
Skolgångsbiträde
Zachariasskolan
Ahlström Ann-Charlotte Förskollärare
Zachariasskolan
Förskollärare
Zachariasskolan
Klassföreståndare 0A
Andersson Anki Trädgården
Tekniska avdelningen
Trädgården
Tekniska avdelningen
Andersson Heidi Lärare
Hirvlax skola
Lärare
Hirvlax skola
Klassföreståndare åk 0-2
Andersson Jenny Lärare inom småbarnspedagogik
Småbarnspedagogik
Lärare inom småbarnspedagogik
Småbarnspedagogik
Andersson Jonas Bitr. Byggnadsinspektör
Tekniska avdelningen
Bitr. Byggnadsinspektör
Tekniska avdelningen
Andersson Liinu Förtroendevald
Suomenkielinen opetuslautakunta
Förtroendevald
Suomenkielinen opetuslautakunta
Andtfolk Gun-Helen Kanslist
Förvaltningen,
Landsbygdskansli
Kanslist
Förvaltningen,
Landsbygdskansli
Antila Nina Lärare
Munsala skola
Lärare
Munsala skola
Aspfors Helmi Barnskötare inom småbarnspedagogik
Småbarnspedagogik
Barnskötare inom småbarnspedagogik
Småbarnspedagogik
Back Ann-Katrin Lärare
Topeliusgymnasiet
Lärare
Topeliusgymnasiet
Back Sebastian Speciallärare
Zachariasskolan
Speciallärare
Zachariasskolan
Backlund Erik Byggnadsingenjör
Tekniska avdelningen
Byggnadsingenjör
Tekniska avdelningen
Backlund Fredrik Förtroendevald
Miljö- och byggnadsnämnden,
Nämnden för utbildning och småbarnspedagogik
Förtroendevald
Miljö- och byggnadsnämnden,
Nämnden för utbildning och småbarnspedagogik
Backlund Jenny Daghemsföreståndare
Småbarnspedagogik
Daghemsföreståndare
Småbarnspedagogik
Backlund Markus Lärare
Zachariasskolan
Lärare
Zachariasskolan
Lärare, trä- och metallslöjd
Backman Heidi Förtroendevald
Stadsfullmäktige,
Tekniska nämnden
Förtroendevald
Stadsfullmäktige,
Tekniska nämnden
Backman Mathias Miljövårdschef
Tekniska avdelningen
Miljövårdschef
Tekniska avdelningen
Backman Tua Förtroendevald
Stadsfullmäktige,
Välfärdsnämnden
Förtroendevald
Stadsfullmäktige,
Välfärdsnämnden
Bagarnäs Anette Skolgångsbiträde
Socklot skola
Skolgångsbiträde
Socklot skola
Barrner Johnny Övervakare
Stjärnhallen
Övervakare
Stjärnhallen
Övervakare
Berglund Camilla Förskollärare
Socklot skola
Förskollärare
Socklot skola
Bergström Greger Förtroendevald
Revisionsnämnden
Förtroendevald
Revisionsnämnden
Bertula Catharina Förtroendevald
Revisionsnämnden
Förtroendevald
Revisionsnämnden
Bjarnadottir Unnur Skolgångsbiträde
Zachariasskolan,
Välfärdsnämnden
Skolgångsbiträde
Zachariasskolan,
Välfärdsnämnden
Bjurs Katarina Rektor
Topeliusgymnasiet
Rektor
Topeliusgymnasiet
Björkgren Ulrika Lärare
Topeliusgymnasiet
Lärare
Topeliusgymnasiet
Björklund Emma Lärare
Zachariasskolan
Lärare
Zachariasskolan
Lärare, religion & historia
Björklund Tanja Barnskötare inom småbarnspedagogik
Småbarnspedagogik
Barnskötare inom småbarnspedagogik
Småbarnspedagogik
Björkman Carina Lärare
Zachariasskolan
Lärare
Zachariasskolan
Förskollärare, klassföreståndare 0B
Björkman Ida Lärare
Zachariasskolan
Lärare
Zachariasskolan
Lärare, finska & engelska
Björkman Roy Förtroendevald
Revisionsnämnden,
Stadsfullmäktige
Förtroendevald
Revisionsnämnden,
Stadsfullmäktige
Blom Karl-Erik Yrkesman
Tekniska avdelningen
Yrkesman
Tekniska avdelningen
Blom Linda Ledare inom morgon- och eftermiddagsverksamhet
Småbarnspedagogik
Ledare inom morgon- och eftermiddagsverksamhet
Småbarnspedagogik
Blomqvist Ann-Catrine Lantmäteriingenjör
Tekniska avdelningen
Lantmäteriingenjör
Tekniska avdelningen
Lediga tomter, arrende, förrättningar, kart- och mätservice
Blomqvist Kim Kommunalteknisk chef
Tekniska avdelningen
Kommunalteknisk chef
Tekniska avdelningen
Blomqvist Marianne Huvudbokförare
Förvaltningen
Huvudbokförare
Förvaltningen
Blomqvist Robert Förtroendevald
Stadsfullmäktige,
Stadsstyrelsen
Förtroendevald
Stadsfullmäktige,
Stadsstyrelsen
Bonns Uffe Lärare
Munsala skola
Lärare
Munsala skola
Speciallärare
Boström Maria Lärare
Socklot skola
Lärare
Socklot skola
Brandt Mats Stadsdirektör
Förvaltningen
Stadsdirektör
Förvaltningen
Brasken Håkan Förtroendevald
Miljö- och byggnadsnämnden
Förtroendevald
Miljö- och byggnadsnämnden
Broberg-Nyström Josefina Lärare
Zachariasskolan
Lärare
Zachariasskolan
Textilslöjd & hälsokunskap
Broman Mikael Yrkesman
Tekniska avdelningen
Yrkesman
Tekniska avdelningen
Broo Jenny Lärare inom småbarnspedagogik
Småbarnspedagogik
Lärare inom småbarnspedagogik
Småbarnspedagogik
Broo Kenneth Lärare
Hirvlax skola,
Munsala skola
Lärare
Hirvlax skola,
Munsala skola
Timlärare
Broo Sara Daghemsföreståndare
Småbarnspedagogik
Daghemsföreståndare
Småbarnspedagogik
Broända Ann-Christin Skolgångsbiträde
Zachariasskolan
Skolgångsbiträde
Zachariasskolan
Bränn Ann Daghemsföreståndare
Småbarnspedagogik
Daghemsföreståndare
Småbarnspedagogik
Brännbacka Birgitta Studiehandledare
Topeliusgymnasiet,
Zachariasskolan
Studiehandledare
Topeliusgymnasiet,
Zachariasskolan
Byggmästar Annika Lärare inom småbarnspedagogik
Småbarnspedagogik
Lärare inom småbarnspedagogik
Småbarnspedagogik
Calden Anna Förtroendevald
Nämnden för utbildning och småbarnspedagogik,
Stadsfullmäktige
Förtroendevald
Nämnden för utbildning och småbarnspedagogik,
Stadsfullmäktige
Calden Sofia Lärare
Topeliusgymnasiet,
Zachariasskolan
Lärare
Topeliusgymnasiet,
Zachariasskolan
Lärare, matematik, fysik & kemi
Ceder Tove Lärare
Zachariasskolan
Lärare
Zachariasskolan
Lärare, huslig ekonomi & hälsokunskap
Dahlbacka Lena Biblioteksfunktionär
Bibliotek,
Stadsbiblioteket,
Munsala bibliotek
Biblioteksfunktionär
Bibliotek,
Stadsbiblioteket,
Munsala bibliotek
Dahlsten Linda Speciallärare
Zachariasskolan,
Munsala skola
Speciallärare
Zachariasskolan,
Munsala skola
Damskata Heidi Barnskötare inom småbarnspedagogik
Småbarnspedagogik
Barnskötare inom småbarnspedagogik
Småbarnspedagogik
Drifell Hanna Barnskötare inom småbarnspedagogik
Småbarnspedagogik
Barnskötare inom småbarnspedagogik
Småbarnspedagogik
Dudenko Nataliia Barnskötare inom småbarnspedagogik
Småbarnspedagogik
Barnskötare inom småbarnspedagogik
Småbarnspedagogik
Edfelt-Lax Ann Speciallärare inom småbarnspedagogik
Småbarnspedagogik
Speciallärare inom småbarnspedagogik
Småbarnspedagogik
Ehrs Tina Lärare
Zachariasskolan
Lärare
Zachariasskolan
Klassföreståndare 1A
Ehrström Jeanette Barnskötare inom småbarnspedagogik
Småbarnspedagogik
Barnskötare inom småbarnspedagogik
Småbarnspedagogik
Ek Jenny Lärare
Zachariasskolan
Lärare
Zachariasskolan
Klassföreståndare 5B
Eklund Anna-Leena Lärare
Zachariasskolan
Lärare
Zachariasskolan
Klassföreståndare 4B
Eklund Jessika Förtroendevald
Miljö- och byggnadsnämnden
Förtroendevald
Miljö- och byggnadsnämnden
Eklund Maria (Mia) Lärare
Zachariasskolan
Lärare
Zachariasskolan
Klassföreståndare 1C
Ekstrand Simon Lärare
Zachariasskolan
Lärare
Zachariasskolan
Lärare, historia, samhällslära & företagskunskap
Elenius Virpi Barnskötare inom småbarnspedagogik
Småbarnspedagogik
Barnskötare inom småbarnspedagogik
Småbarnspedagogik
Eng Stina Barnskötare inom småbarnspedagogik
Småbarnspedagogik
Barnskötare inom småbarnspedagogik
Småbarnspedagogik
Englund Inger Kanslist
Förvaltningen,
Centralvalnämnden
Kanslist
Förvaltningen,
Centralvalnämnden
Enlund Ann-Charlott Ledare för småbarnspedagogik
Småbarnspedagogik
Ledare för småbarnspedagogik
Småbarnspedagogik
Ansökningar, morgon- och eftermiddagsverksamhet, familjedagvård, tidsbokningar
Envik Pia-Maria Ledare inom morgon- och eftermiddagsverksamhet
Småbarnspedagogik
Ledare inom morgon- och eftermiddagsverksamhet
Småbarnspedagogik
Fagerström Jonathan Lärare
Topeliusgymnasiet
Lärare
Topeliusgymnasiet
Fagerudd Maria Barnskötare inom småbarnspedagogik
Småbarnspedagogik
Barnskötare inom småbarnspedagogik
Småbarnspedagogik
Finne Monika Lönebokförare
Förvaltningen
Lönebokförare
Förvaltningen
Finskas Nanna-Lisa Förtroendevald
Centralvalnämnden
Förtroendevald
Centralvalnämnden
Finskas Vivan Barnskötare inom småbarnspedagogik
Småbarnspedagogik
Barnskötare inom småbarnspedagogik
Småbarnspedagogik
Fors Anders Sysselsättningskoordinator/Lärare
Förvaltningen,
Jeppo-Pensala skola,
Stadsfullmäktige
Sysselsättningskoordinator/Lärare
Förvaltningen,
Jeppo-Pensala skola,
Stadsfullmäktige
Timlärare
Fors Anette Lärare
Topeliusgymnasiet,
Zachariasskolan
Lärare
Topeliusgymnasiet,
Zachariasskolan
Lärare, musik, biologi & geografi
Forsbacka Sabina Förtroendevald
Zachariasskolan,
Nämnden för utbildning och småbarnspedagogik,
Stadsfullmäktige
Förtroendevald
Zachariasskolan,
Nämnden för utbildning och småbarnspedagogik,
Stadsfullmäktige
Studiehandledare
Forsbacka Towa Lärare
Munsala skola
Lärare
Munsala skola
Munsala specialklass
Forsbacka Åsa Lärare
Zachariasskolan
Lärare
Zachariasskolan
Förberedande undervisning
Franzen Veronika Kosthållschef
Förvaltningen
Kosthållschef
Förvaltningen
Fridlund Birgitta Daghemsassistent
Småbarnspedagogik
Daghemsassistent
Småbarnspedagogik
Fridlund Desiree Lärare inom småbarnspedagogik
Småbarnspedagogik
Lärare inom småbarnspedagogik
Småbarnspedagogik
Fridlund Rita Byråsekreterare
Småbarnspedagogik
Byråsekreterare
Småbarnspedagogik
Avgifter och avgiftsbeslut
Friman Charlotta Lärare
Hirvlax skola
Lärare
Hirvlax skola
Klassföreståndare åk 5-6
Friman Isabella Lärare inom småbarnspedagogik
Småbarnspedagogik
Lärare inom småbarnspedagogik
Småbarnspedagogik
Frostdahl Sabina Barnskötare inom småbarnspedagogik
Småbarnspedagogik
Barnskötare inom småbarnspedagogik
Småbarnspedagogik
Frostdahl Steven Förtroendevald
Stadsfullmäktige
Förtroendevald
Stadsfullmäktige
Frostdahl-Blomqvist Siw Förtroendevald
Stadsfullmäktige,
Stadsstyrelsen
Förtroendevald
Stadsfullmäktige,
Stadsstyrelsen
Frände Maria Förtroendevald
Nämnden för utbildning och småbarnspedagogik
Förtroendevald
Nämnden för utbildning och småbarnspedagogik
Fröjdö Mikael Rektor
Zachariasskolan
Rektor
Zachariasskolan
Granberg Linda Skolgångsbiträde
Munsala skola
Skolgångsbiträde
Munsala skola
Grönroos Majvor Lärare
Jeppo-Pensala skola,
Stadsstyrelsen
Lärare
Jeppo-Pensala skola,
Stadsstyrelsen
Klassföreståndare åk 1
Gudenko Liudmyla Ledare inom morgon- och eftermiddagsverksamhet
Småbarnspedagogik
Ledare inom morgon- och eftermiddagsverksamhet
Småbarnspedagogik
Gullberg Lotta Barnskötare inom småbarnspedagogik
Småbarnspedagogik
Barnskötare inom småbarnspedagogik
Småbarnspedagogik
Gunell Benny Landsbygdssekreterare
Förvaltningen,
Landsbygdskansli
Landsbygdssekreterare
Förvaltningen,
Landsbygdskansli
Haga Tanja Lärare inom småbarnspedagogik
Småbarnspedagogik
Lärare inom småbarnspedagogik
Småbarnspedagogik
Haglund Anne-Lie Bibliotekschef
Bibliotek,
Stadsbiblioteket
Bibliotekschef
Bibliotek,
Stadsbiblioteket
Haglund Johanna Skolkurator
Elevvård
Skolkurator
Elevvård
Zachariasskolan åk 7-9, Jeppo-Pensala skola
Hagman Richard Förtroendevald
Stadsfullmäktige,
Tekniska nämnden
Förtroendevald
Stadsfullmäktige,
Tekniska nämnden
Hautanen Patrik Lärare
Zachariasskolan
Lärare
Zachariasskolan
Lärare, flexklass
Hedman Sofia Skolpsykolog
Stadsfullmäktige,
Stadsstyrelsen,
Elevvård
Skolpsykolog
Stadsfullmäktige,
Stadsstyrelsen,
Elevvård
Heinonen Tom Förtroendevald
Suomenkielinen opetuslautakunta
Förtroendevald
Suomenkielinen opetuslautakunta
Hellman Hanna Förskollärare
Munsala skola
Förskollärare
Munsala skola
Hellsten Jean Förtroendevald
Stadsfullmäktige,
Tekniska nämnden,
Välfärdsnämnden
Förtroendevald
Stadsfullmäktige,
Tekniska nämnden,
Välfärdsnämnden
Helsing Cecilia Barnskötare inom småbarnspedagogik
Småbarnspedagogik
Barnskötare inom småbarnspedagogik
Småbarnspedagogik
Herten Maria Lärare
Zachariasskolan
Lärare
Zachariasskolan
Klassföreståndare 2A
Holländer Mia Skolgångsbiträde
Zachariasskolan
Skolgångsbiträde
Zachariasskolan
Holm Carina Förskollärare
Zachariasskolan
Förskollärare
Zachariasskolan
Klassföreståndare 0C
Holm Cia Daghemsassistent
Småbarnspedagogik
Daghemsassistent
Småbarnspedagogik
Holm Kevin Lärare
Zachariasskolan
Lärare
Zachariasskolan
Holm Laura Museiamanuens
Välfärdsavdelningen
Museiamanuens
Välfärdsavdelningen
Museiamanuens
Holm Marika
Zachariasskolan
Zachariasskolan
Holm Nina Lärare
Zachariasskolan
Lärare
Zachariasskolan
Lärare, matematik, fysik & kemi
Holmberg-Alfred Annika Barnskötare inom småbarnspedagogik
Småbarnspedagogik
Barnskötare inom småbarnspedagogik
Småbarnspedagogik
Holmgård Christian Lärare
Munsala skola
Lärare
Munsala skola
Klassföreståndare åk 6
Holmgård Janina Lärare
Zachariasskolan
Lärare
Zachariasskolan
Lärare, biologi & geografi
Holmlund Tanja Barnskötare inom småbarnspedagogik
Småbarnspedagogik
Barnskötare inom småbarnspedagogik
Småbarnspedagogik
Häger Carita Förtroendevald
Stadsfullmäktige,
Stadsstyrelsen,
Tekniska nämnden
Förtroendevald
Stadsfullmäktige,
Stadsstyrelsen,
Tekniska nämnden
Häger Jenna Speciallärare
Zachariasskolan,
Socklot skola
Speciallärare
Zachariasskolan,
Socklot skola
Speciallärare
Häger Jenny Lärare
Jeppo-Pensala skola
Lärare
Jeppo-Pensala skola
Klassföreståndare förskolan
Häger Pia Barnskötare inom småbarnspedagogik
Småbarnspedagogik
Barnskötare inom småbarnspedagogik
Småbarnspedagogik
Häggblom Beatrice Skolgångsbiträde
Munsala skola
Skolgångsbiträde
Munsala skola
Häggblom Eva Teamledare, städservice
Kosthåll och städservice
Teamledare, städservice
Kosthåll och städservice
Häggblom Johanna Biblioteksfunktionär
Bibliotek,
Stadsbiblioteket,
Jeppo bibliotek
Biblioteksfunktionär
Bibliotek,
Stadsbiblioteket,
Jeppo bibliotek
Häggblom Jonina Förskollärare
Jeppo-Pensala skola
Förskollärare
Jeppo-Pensala skola
Häggman Knut Ikt-Ansvarig
IKT
Ikt-Ansvarig
IKT
Högdahl Ulf Teamledare för byggnader
Tekniska avdelningen
Teamledare för byggnader
Tekniska avdelningen
Högdahl-Pasanen Camilla Kanslist
Förvaltningen
Kanslist
Förvaltningen
Höglund-Bergström Christel Lärare
Munsala skola
Lärare
Munsala skola
Klassföreståndare åk 3-4
Ingerström-Knutar Linda Lärare
Zachariasskolan
Lärare
Zachariasskolan
Klassföreståndare 4A
Isaksson Tommy Byggnadsinspektör
Tekniska avdelningen
Byggnadsinspektör
Tekniska avdelningen
Isomäki Jori Lärare
Topeliusgymnasiet,
Zachariasskolan
Lärare
Topeliusgymnasiet,
Zachariasskolan
Lärare, gymnastik
Jansson Anette Skolgångsbiträde
Munsala skola
Skolgångsbiträde
Munsala skola
Jansson Bengt Förtroendevald
Stadsfullmäktige,
Suomenkielinen opetuslautakunta
Förtroendevald
Stadsfullmäktige,
Suomenkielinen opetuslautakunta
Jansson Johan Yrkesman
Tekniska avdelningen
Yrkesman
Tekniska avdelningen
Jansson Maria Skolgångsbiträde
Socklot skola
Skolgångsbiträde
Socklot skola
Jansson Tomas Förman trafikleder
Tekniska avdelningen
Förman trafikleder
Tekniska avdelningen
Förman trafikleder i centrum
Jensen Jonathan Ledare inom morgon- och eftermiddagsverksamhet
Småbarnspedagogik
Ledare inom morgon- och eftermiddagsverksamhet
Småbarnspedagogik
Johansson Tom Planläggningschef
Tekniska avdelningen
Planläggningschef
Tekniska avdelningen
Lediga tomter, arrende, planer
Julin Barbro Bildningsekonom
Bildningskansli
Bildningsekonom
Bildningskansli
Junell Ann-Jeanette Lärare inom småbarnspedagogik
Småbarnspedagogik
Lärare inom småbarnspedagogik
Småbarnspedagogik
Juselius Johanna Lärare inom småbarnspedagogik
Småbarnspedagogik
Lärare inom småbarnspedagogik
Småbarnspedagogik
Jusslin Sanna Lärare inom småbarnspedagogik
Småbarnspedagogik
Lärare inom småbarnspedagogik
Småbarnspedagogik
Juthbacka Kenth Ikt-Tekniker
IKT
Ikt-Tekniker
IKT
Järn Lenita Lärare
Socklot skola
Lärare
Socklot skola
Kangas Carina Lärare
Zachariasskolan
Lärare
Zachariasskolan
Klassföreståndare 4C
Kangas Kai Lärare
Zachariasskolan
Lärare
Zachariasskolan
Klassföreståndare 6B
Kantola Ulrica Barnskötare inom småbarnspedagogik
Småbarnspedagogik
Barnskötare inom småbarnspedagogik
Småbarnspedagogik
Karf Johannes Förtroendevald
Revisionsnämnden,
Stadsfullmäktige,
Välfärdsnämnden
Förtroendevald
Revisionsnämnden,
Stadsfullmäktige,
Välfärdsnämnden
Karlström Lotta Bibliotekarie
Bibliotek,
Stadsbiblioteket
Bibliotekarie
Bibliotek,
Stadsbiblioteket
Karv Jan-Anders Förtroendevald
Centralvalnämnden
Förtroendevald
Centralvalnämnden
Kass Mathias Förtroendevald
Nämnden för utbildning och småbarnspedagogik
Förtroendevald
Nämnden för utbildning och småbarnspedagogik
Kengo Anna Förtroendevald
Centralvalnämnden,
Välfärdsnämnden
Förtroendevald
Centralvalnämnden,
Välfärdsnämnden
Khlebnikova Irina Lärare inom småbarnspedagogik
Småbarnspedagogik
Lärare inom småbarnspedagogik
Småbarnspedagogik
Kiisk-Backman Cecilia Lärare inom småbarnspedagogik
Småbarnspedagogik
Lärare inom småbarnspedagogik
Småbarnspedagogik
Kjerp Ann-Charlott Förtroendevald
Suomenkielinen opetuslautakunta
Förtroendevald
Suomenkielinen opetuslautakunta
Klemets Jennie Lärare
Zachariasskolan
Lärare
Zachariasskolan
Klassföreståndare 2B
Knutar Charlotta Lärare inom småbarnspedagogik
Småbarnspedagogik
Lärare inom småbarnspedagogik
Småbarnspedagogik
Korsman Corinne Skolgångsbiträde
Zachariasskolan
Skolgångsbiträde
Zachariasskolan
Kronqvist Anne-Maj Teamledare, städservice
Kosthåll och städservice
Teamledare, städservice
Kosthåll och städservice
Kronqvist Camilla Lärare inom småbarnspedagogik
Småbarnspedagogik
Lärare inom småbarnspedagogik
Småbarnspedagogik
Kronqvist Heidi Rektor, Välfärdschef
Arbis,
Välfärdsavdelningen
Rektor, Välfärdschef
Arbis,
Välfärdsavdelningen
Tf. Välfärdschef
Kronqvist Maria Lönebokförare
Förvaltningen
Lönebokförare
Förvaltningen
Kullas Åsa Lärare
Zachariasskolan
Lärare
Zachariasskolan
Klassföreståndare 6A
Kullström Jaana Kanslist
Tekniska avdelningen
Kanslist
Tekniska avdelningen
Arrendefakturering
Kung Susanna Biblioteksfunktionär
Bibliotek,
Stadsbiblioteket
Biblioteksfunktionär
Bibliotek,
Stadsbiblioteket
Kvist Alexandra Lärare inom småbarnspedagogik
Småbarnspedagogik
Lärare inom småbarnspedagogik
Småbarnspedagogik
Kvist Maria Skolgångsbiträde
Munsala skola
Skolgångsbiträde
Munsala skola
Kvist Micaela Daghemsföreståndare
Småbarnspedagogik
Daghemsföreståndare
Småbarnspedagogik
Kåll Lotta Speciallärare
Topeliusgymnasiet,
Zachariasskolan
Speciallärare
Topeliusgymnasiet,
Zachariasskolan
Lasen Terese Skolgångsbiträde
Zachariasskolan
Skolgångsbiträde
Zachariasskolan
Lassander Jeanette Barnskötare inom småbarnspedagogik
Småbarnspedagogik
Barnskötare inom småbarnspedagogik
Småbarnspedagogik
Lassander Max Yrkesman
Tekniska avdelningen
Yrkesman
Tekniska avdelningen
Lawast Camilla Daghemsassistent
Småbarnspedagogik
Daghemsassistent
Småbarnspedagogik
Lawast Ida Daghemsassistent
Småbarnspedagogik
Daghemsassistent
Småbarnspedagogik
Lerviks Soile Skolgångsbiträde
Metsäkulman koulu
Skolgångsbiträde
Metsäkulman koulu
Liljedahl Gun-May Rektor
Socklot skola
Rektor
Socklot skola
Liljedahl Marie-Luise Skolgångsbiträde
Zachariasskolan
Skolgångsbiträde
Zachariasskolan
Lillbacka Gunilla Ekonomidirektör
Förvaltningen
Ekonomidirektör
Förvaltningen
Lillkvist Peter Yrkesman
Tekniska avdelningen
Yrkesman
Tekniska avdelningen
Lillqvist Annika Kanslist
Zachariasskolan
Kanslist
Zachariasskolan
Kanslist
Lillqvist Marika Lärare
Zachariasskolan
Lärare
Zachariasskolan
Lärare, huslig ekonomi
Linden Kenneth Förtroendevald
Miljö- och byggnadsnämnden,
Nämnden för utbildning och småbarnspedagogik,
Stadsfullmäktige
Förtroendevald
Miljö- och byggnadsnämnden,
Nämnden för utbildning och småbarnspedagogik,
Stadsfullmäktige
Lindgren Marlene Förtroendevald
Miljö- och byggnadsnämnden,
Stadsfullmäktige,
Stadsstyrelsen,
Tekniska nämnden
Förtroendevald
Miljö- och byggnadsnämnden,
Stadsfullmäktige,
Stadsstyrelsen,
Tekniska nämnden
Lindholm Monia Lärare
Topeliusgymnasiet
Lärare
Topeliusgymnasiet
Lindström Mårten Byggnadschef
Tekniska avdelningen
Byggnadschef
Tekniska avdelningen
Lindvall Mikael Förtroendevald
Nämnden för utbildning och småbarnspedagogik,
Stadsfullmäktige,
Välfärdsnämnden
Förtroendevald
Nämnden för utbildning och småbarnspedagogik,
Stadsfullmäktige,
Välfärdsnämnden
Lindvall Susanne Barnskötare inom småbarnspedagogik
Småbarnspedagogik
Barnskötare inom småbarnspedagogik
Småbarnspedagogik
Lindvall Åsa Barnskötare inom småbarnspedagogik
Småbarnspedagogik
Barnskötare inom småbarnspedagogik
Småbarnspedagogik
Lohoff Maria Ledare inom morgon- och eftermiddagsverksamhet
Småbarnspedagogik
Ledare inom morgon- och eftermiddagsverksamhet
Småbarnspedagogik
Lund Anette Ledare inom morgon- och eftermiddagsverksamhet
Småbarnspedagogik
Ledare inom morgon- och eftermiddagsverksamhet
Småbarnspedagogik
Lundqvist-Eklund Terese Skolgångsbiträde
Zachariasskolan
Skolgångsbiträde
Zachariasskolan
Lönnqvist Johanna Lärare
Munsala skola
Lärare
Munsala skola
Klassföreståndare åk 5
Löv-Wärnå Ulrika Lärare
Jeppo-Pensala skola
Lärare
Jeppo-Pensala skola
Klassföreståndare åk 2
Malinen Jorma Förtroendevald
Stadsfullmäktige
Förtroendevald
Stadsfullmäktige
Mannström-Sand Bettina Kurssekreterare
Arbis
Kurssekreterare
Arbis
Kurssekreterare
Marjamäki Tina Skolgångsbiträde
Zachariasskolan
Skolgångsbiträde
Zachariasskolan
Markkula Tanja Kanslist
Tekniska avdelningen
Kanslist
Tekniska avdelningen
Mattsson Joakim Lärare
Topeliusgymnasiet,
Zachariasskolan
Lärare
Topeliusgymnasiet,
Zachariasskolan
Lärare, engelska
Mårtens Anne Kanslist
Tekniska avdelningen
Kanslist
Tekniska avdelningen
Möller Elin Förtroendevald
Nämnden för utbildning och småbarnspedagogik,
Stadsfullmäktige
Förtroendevald
Nämnden för utbildning och småbarnspedagogik,
Stadsfullmäktige
Neuman Gisela Förskollärare
Zachariasskolan
Förskollärare
Zachariasskolan
Klassföreståndare 0D
Nikonen Joakim Lärare
Zachariasskolan
Lärare
Zachariasskolan
Klassföreståndare 1B
Nilsson Markus Lärare
Zachariasskolan
Lärare
Zachariasskolan
Klassföreståndare 5A
Nilsström Karin Lärare
Zachariasskolan
Lärare
Zachariasskolan
Klassföreståndare 2C
Nord Camilla Byråsekreterare
Välfärdsavdelningen,
Småbarnspedagogik
Byråsekreterare
Välfärdsavdelningen,
Småbarnspedagogik
Pepparkakshuset: +358505954697
Fritidsledare
Nordström Kristel Kurssekreterare
Arbis
Kurssekreterare
Arbis
Norrgård Hilkka Lärare
Metsäkulman koulu
Lärare
Metsäkulman koulu
Nukala-Kronlund Helena Chef för småbarnspedagogik
Småbarnspedagogik
Chef för småbarnspedagogik
Småbarnspedagogik
Nyberg Ritva Familjedagvårdare
Småbarnspedagogik
Familjedagvårdare
Småbarnspedagogik
Nyberg Teija Lärare inom småbarnspedagogik
Småbarnspedagogik
Lärare inom småbarnspedagogik
Småbarnspedagogik
Nyblom Alexander Lärare
Jeppo-Pensala skola
Lärare
Jeppo-Pensala skola
Klassföreståndare 5
Nybäck Harriet Lärare
Zachariasskolan
Lärare
Zachariasskolan
Klassföreståndare 6C
Nybäck Niklas Rektor
Hirvlax skola,
Munsala skola
Rektor
Hirvlax skola,
Munsala skola
Nygård Camilla Lärare
Zachariasskolan
Lärare
Zachariasskolan
Klassföreståndare 7D, modersmål
Nygård Karin Teamledare, kosthåll
Kosthåll och städservice
Teamledare, kosthåll
Kosthåll och städservice
Nygård Mikaela Speciallärare
Zachariasskolan
Speciallärare
Zachariasskolan
Modersmål, religion & historia
Nygård Petra Skolgångsbiträde
Zachariasskolan
Skolgångsbiträde
Zachariasskolan
Nyholm Sara Speciallärare
Munsala skola
Speciallärare
Munsala skola
Nyholm Steve Förtroendevald
Stadsfullmäktige,
Tekniska nämnden
Förtroendevald
Stadsfullmäktige,
Tekniska nämnden
Nylund Hanne Ledare inom morgon- och eftermiddagsverksamhet
Småbarnspedagogik
Ledare inom morgon- och eftermiddagsverksamhet
Småbarnspedagogik
Nylund Johan Mätningstekniker
Tekniska avdelningen
Mätningstekniker
Tekniska avdelningen
Kart- och mätservice
Nylund Kenneth Förtroendevald
Miljö- och byggnadsnämnden,
Stadsfullmäktige
Förtroendevald
Miljö- och byggnadsnämnden,
Stadsfullmäktige
Nylund Margita Lärare
Zachariasskolan
Lärare
Zachariasskolan
Lärare, finska & engelska
Nylund Petra Lärare
Zachariasskolan
Lärare
Zachariasskolan
Lärare, SVEA (svenska som andra språk) modersmål, religion, livsåskådning & finska
Nyman Kati Speciallärare
Zachariasskolan
Speciallärare
Zachariasskolan
Nyman Lars Yrkesman
Tekniska avdelningen
Yrkesman
Tekniska avdelningen
Nyman Samuel Studiehandledare
Zachariasskolan
Studiehandledare
Zachariasskolan
Nyman Sven Yrkesman
Tekniska avdelningen
Yrkesman
Tekniska avdelningen
Nynäs Roger Förman trädgården
Tekniska avdelningen
Förman trädgården
Tekniska avdelningen
Nyqvist Johanna Barnskötare inom småbarnspedagogik
Småbarnspedagogik
Barnskötare inom småbarnspedagogik
Småbarnspedagogik
Nystedt Annika Ledande speciallärare
Zachariasskolan
Ledande speciallärare
Zachariasskolan
Nystedt Gun-Britt Barnskötare inom småbarnspedagogik
Småbarnspedagogik
Barnskötare inom småbarnspedagogik
Småbarnspedagogik
Nyvall Tina Barnskötare inom småbarnspedagogik
Småbarnspedagogik
Barnskötare inom småbarnspedagogik
Småbarnspedagogik
Olli Madeleine Lärare inom småbarnspedagogik
Småbarnspedagogik
Lärare inom småbarnspedagogik
Småbarnspedagogik
Olson Åsa Skolgångsbiträde
Munsala skola
Skolgångsbiträde
Munsala skola
Peltorinne-Cederström Pauliina Förtroendevald
Nämnden för utbildning och småbarnspedagogik,
Stadsfullmäktige,
Suomenkielinen opetuslautakunta
Förtroendevald
Nämnden för utbildning och småbarnspedagogik,
Stadsfullmäktige,
Suomenkielinen opetuslautakunta
Portin Katarina Lärare
Munsala skola
Lärare
Munsala skola
Klassföreståndare åk 1
Pott Henrik Förtroendevald
Stadsfullmäktige,
Stadsstyrelsen
Förtroendevald
Stadsfullmäktige,
Stadsstyrelsen
Päivilä Jeanette Lönebokförare
Förvaltningen
Lönebokförare
Förvaltningen
Qvisen Eeva-Maria Trädgården
Tekniska avdelningen
Trädgården
Tekniska avdelningen
Rahmoun Rasha Förtroendevald
Revisionsnämnden
Förtroendevald
Revisionsnämnden
Renvaktar Pia Lärare inom småbarnspedagogik
Småbarnspedagogik
Lärare inom småbarnspedagogik
Småbarnspedagogik
Renvall Annika Barnskötare inom småbarnspedagogik
Småbarnspedagogik
Barnskötare inom småbarnspedagogik
Småbarnspedagogik
Rif Solveig Avdelningssekreterare
Bildningskansli
Avdelningssekreterare
Bildningskansli
Riska-Snellman Sofia Speciallärare
Zachariasskolan
Speciallärare
Zachariasskolan
Roslund Annika Lärare
Socklot skola
Lärare
Socklot skola
Roslund Lisen Lärare inom småbarnspedagogik
Småbarnspedagogik
Lärare inom småbarnspedagogik
Småbarnspedagogik
Rudnäs Ann-Christine Barnskötare inom småbarnspedagogik
Småbarnspedagogik
Barnskötare inom småbarnspedagogik
Småbarnspedagogik
Rudnäs Carl-Henrik Yrkesman
Tekniska avdelningen
Yrkesman
Tekniska avdelningen
Saari Kirsi Speciallärare
Jeppo-Pensala skola,
Hirvlax skola
Speciallärare
Jeppo-Pensala skola,
Hirvlax skola
Saari Matilda Skolgångsbiträde
Zachariasskolan
Skolgångsbiträde
Zachariasskolan
Salonen Susanne Skolgångsbiträde
Zachariasskolan
Skolgångsbiträde
Zachariasskolan
Sandin Susanne Rektor
Jeppo-Pensala skola
Rektor
Jeppo-Pensala skola
Sandkvist Sten Fastighetsbyggmästare
Tekniska avdelningen
Fastighetsbyggmästare
Tekniska avdelningen
Sandström Jonatan Lärare
Zachariasskolan
Lärare
Zachariasskolan
Klassföreståndare 7C, matematik, fysik & kemi
Sandström Monica Biblioteksfunktionär
Bibliotek,
Stadsbiblioteket,
Munsala bibliotek
Biblioteksfunktionär
Bibliotek,
Stadsbiblioteket,
Munsala bibliotek
Sandström Peter Planskötare
Tekniska avdelningen
Planskötare
Tekniska avdelningen
Sandström Sirpa Barnskötare inom småbarnspedagogik
Småbarnspedagogik
Barnskötare inom småbarnspedagogik
Småbarnspedagogik
Schütten Malin Familjedagvårdare
Småbarnspedagogik
Familjedagvårdare
Småbarnspedagogik
Semskar John-Erik Lärare
Jeppo-Pensala skola
Lärare
Jeppo-Pensala skola
Klassföreståndare åk 4
Siekkinen Britt-Marie Lärare
Zachariasskolan
Lärare
Zachariasskolan
Lärare, matematik, fysik & kemi
Silfvast Eva-Lotta Trädgården
Tekniska avdelningen
Trädgården
Tekniska avdelningen
Sirén Kerstin Daghemsassistent
Småbarnspedagogik
Daghemsassistent
Småbarnspedagogik
Sjöberg Stefan Förtroendevald
Stadsfullmäktige
Förtroendevald
Stadsfullmäktige
Sjöberg Ulrika Lärare
Zachariasskolan
Lärare
Zachariasskolan
Klassföreståndare 3A
Sjöblom Peter Teknisk direktör
Tekniska avdelningen
Teknisk direktör
Tekniska avdelningen
Sjöholm Cindy Lärare inom småbarnspedagogik
Småbarnspedagogik
Lärare inom småbarnspedagogik
Småbarnspedagogik
Sjöholm Karita Daghemsassistent
Småbarnspedagogik
Daghemsassistent
Småbarnspedagogik
Sjölind Emma Lärare
Jeppo-Pensala skola
Lärare
Jeppo-Pensala skola
Skata Ann-Helene Karttekniker
Tekniska avdelningen
Karttekniker
Tekniska avdelningen
Lediga tomter, planer
Skog Carina Lärare
Topeliusgymnasiet,
Zachariasskolan
Lärare
Topeliusgymnasiet,
Zachariasskolan
Lärare, tyska
Skrifvars Karin Skolgångsbiträde
Hirvlax skola
Skolgångsbiträde
Hirvlax skola
Smedman Anastasiia Barnskötare inom småbarnspedagogik
Småbarnspedagogik
Barnskötare inom småbarnspedagogik
Småbarnspedagogik
Smeds Johanna Förtroendevald
Välfärdsnämnden
Förtroendevald
Välfärdsnämnden
Smeds Mikaela Speciallärare
Zachariasskolan
Speciallärare
Zachariasskolan
Sommarlöv Sanna-Kajsa Speciallärare inom småbarnspedagogik
Småbarnspedagogik
Speciallärare inom småbarnspedagogik
Småbarnspedagogik
Sorjonen Riitta Barnskötare inom småbarnspedagogik
Småbarnspedagogik
Barnskötare inom småbarnspedagogik
Småbarnspedagogik
Stenfors-Kronqvist Ami Lärare
Jeppo-Pensala skola
Lärare
Jeppo-Pensala skola
Klassföreståndare åk 3
Stenmark-Hannus Mia Lärare
Zachariasskolan
Lärare
Zachariasskolan
Klassföreståndare 9A, engelska & modersmål
Stennabba Anna Lärare inom småbarnspedagogik
Småbarnspedagogik
Lärare inom småbarnspedagogik
Småbarnspedagogik
Strand Boris Yrkesman
Tekniska avdelningen
Yrkesman
Tekniska avdelningen
Strandberg Asta Förskollärare
Metsäkulman koulu
Förskollärare
Metsäkulman koulu
Strang Frej Förtroendevald
Stadsfullmäktige,
Stadsstyrelsen,
Tekniska nämnden
Förtroendevald
Stadsfullmäktige,
Stadsstyrelsen,
Tekniska nämnden
Stråka Camilla Ledare inom morgon- och eftermiddagsverksamhet
Småbarnspedagogik
Ledare inom morgon- och eftermiddagsverksamhet
Småbarnspedagogik
Ståhl Caroline Övervakare
Stjärnhallen
Övervakare
Stjärnhallen
Övervakare
Sund Jannika Lärare inom småbarnspedagogik
Småbarnspedagogik
Lärare inom småbarnspedagogik
Småbarnspedagogik
Sundqvist Moa Barnskötare inom småbarnspedagogik
Småbarnspedagogik
Barnskötare inom småbarnspedagogik
Småbarnspedagogik
Sundström Charlotte Lärare inom småbarnspedagogik
Småbarnspedagogik
Lärare inom småbarnspedagogik
Småbarnspedagogik
Sundström Åsa Barnskötare inom småbarnspedagogik
Småbarnspedagogik
Barnskötare inom småbarnspedagogik
Småbarnspedagogik
Suni Christina Barnskötare inom småbarnspedagogik
Småbarnspedagogik
Barnskötare inom småbarnspedagogik
Småbarnspedagogik
Svanberg-Nylund Susanne Lärare
Zachariasskolan
Lärare
Zachariasskolan
Klassföreståndare 8C, modersmål
Svedlund Camilla