Sök kontaktpersoner

Namn Titel Avdelning Telefon
Achrén Nancy Lärare
Jeppo-Pensala skola
Lärare
Jeppo-Pensala skola
Klassföreståndare åk 6
Ahlberg Ellen Skolgångsbiträde
Zachariasskolan
Skolgångsbiträde
Zachariasskolan
Ahlström Ann-Charlotte Förskollärare
Zachariasskolan
Förskollärare
Zachariasskolan
Klassföreståndare 0A
Ahlvik Josefina Lärare inom småbarnspedagogik
Småbarnspedagogik
Lärare inom småbarnspedagogik
Småbarnspedagogik
Andersson Anki Trädgården
Tekniska avdelningen
Trädgården
Tekniska avdelningen
Andersson Heidi Lärare
Hirvlax skola
Lärare
Hirvlax skola
Klassföreståndare åk 0-2
Andersson Jannica Skolgångsbiträde
Zachariasskolan
Skolgångsbiträde
Zachariasskolan
Andersson Jenny Lärare inom småbarnspedagogik
Småbarnspedagogik
Lärare inom småbarnspedagogik
Småbarnspedagogik
Andersson Jonas Bitr. Byggnadsinspektör
Tekniska avdelningen
Bitr. Byggnadsinspektör
Tekniska avdelningen
Andersson Liinu Förtroendevald
Suomenkielinen opetuslautakunta
Förtroendevald
Suomenkielinen opetuslautakunta
Andtfolk Gun-Helen Kanslist
Förvaltningen,
Landsbygdskansli
Kanslist
Förvaltningen,
Landsbygdskansli
Antila Nina Lärare inom småbarnspedagogik
Småbarnspedagogik
Lärare inom småbarnspedagogik
Småbarnspedagogik
Aspfors Helmi Barnskötare inom småbarnspedagogik
Småbarnspedagogik
Barnskötare inom småbarnspedagogik
Småbarnspedagogik
Back Ann-Katrin Lärare
Topeliusgymnasiet
Lärare
Topeliusgymnasiet
Back Sebastian Speciallärare
Zachariasskolan
Speciallärare
Zachariasskolan
Backlund Erik Byggnadsingenjör
Tekniska avdelningen
Byggnadsingenjör
Tekniska avdelningen
Backlund Fredrik Förtroendevald
Miljö- och byggnadsnämnden,
Nämnden för utbildning och småbarnspedagogik,
Stadsfullmäktige,
Stadsstyrelsen
Förtroendevald
Miljö- och byggnadsnämnden,
Nämnden för utbildning och småbarnspedagogik,
Stadsfullmäktige,
Stadsstyrelsen
Backlund Jenny Daghemsföreståndare
Småbarnspedagogik
Daghemsföreståndare
Småbarnspedagogik
Backlund Markus Lärare
Zachariasskolan
Lärare
Zachariasskolan
Lärare, trä- och metallslöjd
Backman Mathias Miljövårdschef
Tekniska avdelningen
Miljövårdschef
Tekniska avdelningen
Bagarnäs Anette Skolgångsbiträde
Socklot skola
Skolgångsbiträde
Socklot skola
Balashova Arina Barnskötare inom småbarnspedagogik
Småbarnspedagogik
Barnskötare inom småbarnspedagogik
Småbarnspedagogik
Barrner Johnny Övervakare
Stjärnhallen
Övervakare
Stjärnhallen
Övervakare
Berglund Camilla Förskollärare
Socklot skola
Förskollärare
Socklot skola
Bjarnadottir Unnur Skolgångsbiträde
Zachariasskolan
Skolgångsbiträde
Zachariasskolan
Bjurs Katarina Rektor
Topeliusgymnasiet
Rektor
Topeliusgymnasiet
Björkgren Ulrika Lärare
Topeliusgymnasiet
Lärare
Topeliusgymnasiet
Björklund Emma Lärare
Zachariasskolan
Lärare
Zachariasskolan
Lärare, religion & historia
Björklund Tanja Barnskötare inom småbarnspedagogik
Småbarnspedagogik
Barnskötare inom småbarnspedagogik
Småbarnspedagogik
Björkman Carina Lärare
Zachariasskolan
Lärare
Zachariasskolan
Förskollärare, klassföreståndare 0B
Björkman Ida Lärare
Zachariasskolan
Lärare
Zachariasskolan
Lärare, finska & engelska
Björkman Roy Förtroendevald
Revisionsnämnden,
Stadsfullmäktige
Förtroendevald
Revisionsnämnden,
Stadsfullmäktige
Björkman Sofia Förtroendevald
Revisionsnämnden
Förtroendevald
Revisionsnämnden
Blom Karl-Erik Yrkesman
Tekniska avdelningen
Yrkesman
Tekniska avdelningen
Blom Linda Eftisledare
Småbarnspedagogik
Eftisledare
Småbarnspedagogik
Blomqvist Ann-Catrine Lantmäteriingenjör
Tekniska avdelningen
Lantmäteriingenjör
Tekniska avdelningen
Lediga tomter, arrende, förrättningar, kart- och mätservice
Blomqvist Kim Kommunalteknisk chef
Tekniska avdelningen
Kommunalteknisk chef
Tekniska avdelningen
Blomqvist Marianne Huvudbokförare
Förvaltningen
Huvudbokförare
Förvaltningen
Blomqvist Robert Förtroendevald
Miljö- och byggnadsnämnden,
Personalsektionen,
Stadsfullmäktige,
Stadsstyrelsen,
Tekniska nämnden
Förtroendevald
Miljö- och byggnadsnämnden,
Personalsektionen,
Stadsfullmäktige,
Stadsstyrelsen,
Tekniska nämnden
Bonns Uffe Lärare
Munsala skola
Lärare
Munsala skola
Speciallärare
Boström Maria Lärare
Socklot skola
Lärare
Socklot skola
Brandt Mats Stadsdirektör
Förvaltningen
Stadsdirektör
Förvaltningen
Brasken Håkan Förtroendevald
Revisionsnämnden
Förtroendevald
Revisionsnämnden
Bredbacka Jeaninne Lärare
Zachariasskolan
Lärare
Zachariasskolan
Broberg-Nyström Josefina Lärare
Zachariasskolan
Lärare
Zachariasskolan
Textilslöjd & hälsokunskap
Broman Mikael Yrkesman
Tekniska avdelningen
Yrkesman
Tekniska avdelningen
Broo Jenny Lärare inom småbarnspedagogik
Småbarnspedagogik
Lärare inom småbarnspedagogik
Småbarnspedagogik
Broo Kenneth Lärare
Hirvlax skola,
Munsala skola
Lärare
Hirvlax skola,
Munsala skola
Timlärare
Broo Sara Daghemsföreståndare
Småbarnspedagogik
Daghemsföreståndare
Småbarnspedagogik
Broända Ann-Christin Skolgångsbiträde
Zachariasskolan
Skolgångsbiträde
Zachariasskolan
Bränn Ann Daghemsföreståndare
Småbarnspedagogik
Daghemsföreståndare
Småbarnspedagogik
Brännbacka Birgitta Studiehandledare
Topeliusgymnasiet,
Zachariasskolan
Studiehandledare
Topeliusgymnasiet,
Zachariasskolan
Byggmästar Annika Lärare inom småbarnspedagogik
Småbarnspedagogik
Lärare inom småbarnspedagogik
Småbarnspedagogik
Calden Anna Förtroendevald
Nämnden för utbildning och småbarnspedagogik,
Stadsfullmäktige,
Stadsstyrelsen,
Suomenkielinen opetuslautakunta
Förtroendevald
Nämnden för utbildning och småbarnspedagogik,
Stadsfullmäktige,
Stadsstyrelsen,
Suomenkielinen opetuslautakunta
Calden Sofia Lärare
Topeliusgymnasiet,
Zachariasskolan
Lärare
Topeliusgymnasiet,
Zachariasskolan
Lärare, matematik, fysik & kemi
Ceder Tove Lärare
Zachariasskolan
Lärare
Zachariasskolan
Lärare, huslig ekonomi & hälsokunskap
Dahlbacka Lena Biblioteksfunktionär
Bibliotek,
Stadsbiblioteket,
Munsala bibliotek
Biblioteksfunktionär
Bibliotek,
Stadsbiblioteket,
Munsala bibliotek
Dahlsten Linda Speciallärare
Zachariasskolan,
Munsala skola
Speciallärare
Zachariasskolan,
Munsala skola
Damskata Heidi Barnskötare inom småbarnspedagogik
Småbarnspedagogik
Barnskötare inom småbarnspedagogik
Småbarnspedagogik
Drifell Hanna Barnskötare inom småbarnspedagogik
Småbarnspedagogik
Barnskötare inom småbarnspedagogik
Småbarnspedagogik
Dudenko Nataliia Eftisledare
Småbarnspedagogik
Eftisledare
Småbarnspedagogik
Edfelt-Lax Ann Speciallärare inom småbarnspedagogik
Småbarnspedagogik
Speciallärare inom småbarnspedagogik
Småbarnspedagogik
Ehrs Tina Lärare
Zachariasskolan
Lärare
Zachariasskolan
Klassföreståndare 1A
Ehrström Jeanette Barnskötare inom småbarnspedagogik
Småbarnspedagogik
Barnskötare inom småbarnspedagogik
Småbarnspedagogik
Ek Ann-Christine Förtroendevald
Välfärdsnämnden
Förtroendevald
Välfärdsnämnden
Ek Jenny Lärare
Zachariasskolan
Lärare
Zachariasskolan
Klassföreståndare 5B
Eklund Anna-Leena Lärare
Zachariasskolan
Lärare
Zachariasskolan
Klassföreståndare 4B
Eklund Maria Lärare
Zachariasskolan
Lärare
Zachariasskolan
Klassföreståndare 3B
Eklund Maria (Mia) Lärare
Zachariasskolan
Lärare
Zachariasskolan
Klassföreståndare 1C
Ekstrand Simon Lärare
Zachariasskolan
Lärare
Zachariasskolan
Lärare, historia, samhällslära & företagskunskap
Elenius Enina Speciallärare
Jeppo-Pensala skola,
Hirvlax skola,
Munsala skola,
Socklot skola
Speciallärare
Jeppo-Pensala skola,
Hirvlax skola,
Munsala skola,
Socklot skola
Timlärare
Elenius Virpi Barnskötare inom småbarnspedagogik
Småbarnspedagogik
Barnskötare inom småbarnspedagogik
Småbarnspedagogik
Emet Yvonne Förtroendevald
Personalsektionen
Förtroendevald
Personalsektionen
Ena Maria Förtroendevald
Nämnden för utbildning och småbarnspedagogik
Förtroendevald
Nämnden för utbildning och småbarnspedagogik
Eng Stina Barnskötare inom småbarnspedagogik
Småbarnspedagogik
Barnskötare inom småbarnspedagogik
Småbarnspedagogik
Englund Inger Kanslist
Förvaltningen,
Miljö- och byggnadsnämnden
Kanslist
Förvaltningen,
Miljö- och byggnadsnämnden
Enlund Ann-Charlott Ledare för småbarnspedagogik
Småbarnspedagogik
Ledare för småbarnspedagogik
Småbarnspedagogik
Ansökningar, morgon- och eftermiddagsverksamhet, familjedagvård, tidsbokningar
Envik Pia-Maria Ledare inom morgon- och eftermiddagsverksamhet
Småbarnspedagogik
Ledare inom morgon- och eftermiddagsverksamhet
Småbarnspedagogik
Fagerström Jonathan Lärare
Topeliusgymnasiet
Lärare
Topeliusgymnasiet
Fagerudd Maria Barnskötare inom småbarnspedagogik
Småbarnspedagogik
Barnskötare inom småbarnspedagogik
Småbarnspedagogik
Finne Benita Skolgångsbiträde
Zachariasskolan
Skolgångsbiträde
Zachariasskolan
Finne Lisa Familjedagvårdare
Småbarnspedagogik
Familjedagvårdare
Småbarnspedagogik
Finne Monika Lönebokförare
Förvaltningen
Lönebokförare
Förvaltningen
Finskas Vivan Barnskötare inom småbarnspedagogik
Småbarnspedagogik
Barnskötare inom småbarnspedagogik
Småbarnspedagogik
Flen Elli Förtroendevald
Stadsfullmäktige,
Suomenkielinen opetuslautakunta
Förtroendevald
Stadsfullmäktige,
Suomenkielinen opetuslautakunta
Fors Anders Sysselsättningskoordinator/Lärare
Förvaltningen,
Jeppo-Pensala skola,
Socklot skola
Sysselsättningskoordinator/Lärare
Förvaltningen,
Jeppo-Pensala skola,
Socklot skola
Timlärare
Fors Anette Lärare
Topeliusgymnasiet,
Zachariasskolan
Lärare
Topeliusgymnasiet,
Zachariasskolan
Lärare, musik, biologi & geografi
Forsbacka Sabina Förtroendevald
Zachariasskolan,
Nämnden för utbildning och småbarnspedagogik
Förtroendevald
Zachariasskolan,
Nämnden för utbildning och småbarnspedagogik
Studiehandledare
Forsbacka Towa Lärare
Munsala skola
Lärare
Munsala skola
Munsala specialklass
Forsbacka Åsa Lärare
Zachariasskolan
Lärare
Zachariasskolan
Förberedande undervisning
Franzen Veronika Kosthållschef
Förvaltningen
Kosthållschef
Förvaltningen
Fridlund Birgitta Daghemsassistent
Småbarnspedagogik
Daghemsassistent
Småbarnspedagogik
Fridlund Desiree Lärare inom småbarnspedagogik
Småbarnspedagogik
Lärare inom småbarnspedagogik
Småbarnspedagogik
Fridlund Rita Byråsekreterare
Småbarnspedagogik
Byråsekreterare
Småbarnspedagogik
Avgifter och avgiftsbeslut
Friman Charlotta Lärare
Hirvlax skola
Lärare
Hirvlax skola
Klassföreståndare åk 5-6
Friman Isabella Lärare inom småbarnspedagogik
Småbarnspedagogik
Lärare inom småbarnspedagogik
Småbarnspedagogik
Frostdahl Andreas Förtroendevald
Tekniska nämnden
Förtroendevald
Tekniska nämnden
Frostdahl Jan-Erik Förtroendevald
Stadsfullmäktige
Förtroendevald
Stadsfullmäktige
Frostdahl Roger Förtroendevald
Stadsfullmäktige,
Välfärdsnämnden
Förtroendevald
Stadsfullmäktige,
Välfärdsnämnden
Frostdahl Sabina Barnskötare inom småbarnspedagogik
Småbarnspedagogik
Barnskötare inom småbarnspedagogik
Småbarnspedagogik
Frostdahl Steven Förtroendevald
Stadsfullmäktige
Förtroendevald
Stadsfullmäktige
Frostdahl-Blomqvist Siw Förtroendevald
Miljö- och byggnadsnämnden,
Personalsektionen,
Stadsfullmäktige,
Stadsstyrelsen,
Tekniska nämnden,
Välfärdsnämnden
Förtroendevald
Miljö- och byggnadsnämnden,
Personalsektionen,
Stadsfullmäktige,
Stadsstyrelsen,
Tekniska nämnden,
Välfärdsnämnden
Frände Maria Förtroendevald
Miljö- och byggnadsnämnden
Förtroendevald
Miljö- och byggnadsnämnden
Fröjdö Mikael Rektor
Zachariasskolan
Rektor
Zachariasskolan
Granberg Linda Skolgångsbiträde
Munsala skola
Skolgångsbiträde
Munsala skola
Granlund Johan Förtroendevald
Miljö- och byggnadsnämnden
Förtroendevald
Miljö- och byggnadsnämnden
Granvik Anna Daghemsassistent
Småbarnspedagogik
Daghemsassistent
Småbarnspedagogik
Granvik-Nordling Barbro Barnskötare inom småbarnspedagogik
Småbarnspedagogik
Barnskötare inom småbarnspedagogik
Småbarnspedagogik
Grönroos Majvor Lärare
Jeppo-Pensala skola,
Sektionen för stödtjänster,
Stadsfullmäktige,
Stadsstyrelsen
Lärare
Jeppo-Pensala skola,
Sektionen för stödtjänster,
Stadsfullmäktige,
Stadsstyrelsen
Klassföreståndare åk 1
Gudenko Liudmyla Eftisledare
Småbarnspedagogik
Eftisledare
Småbarnspedagogik
Gullberg Lotta Barnskötare inom småbarnspedagogik
Småbarnspedagogik
Barnskötare inom småbarnspedagogik
Småbarnspedagogik
Gunell Benny Landsbygdssekreterare
Förvaltningen,
Landsbygdskansli
Landsbygdssekreterare
Förvaltningen,
Landsbygdskansli
Gunell Harriet Daghemsassistent
Småbarnspedagogik
Daghemsassistent
Småbarnspedagogik
Haglund Anne-Lie Bibliotekschef
Bibliotek,
Stadsbiblioteket
Bibliotekschef
Bibliotek,
Stadsbiblioteket
Haglund Johanna Skolkurator
Elevvård
Skolkurator
Elevvård
Zachariasskolan åk 7-9, Jeppo-Pensala skola
Haglund Kristina Familjedagvårdare
Småbarnspedagogik
Familjedagvårdare
Småbarnspedagogik
Hautanen Malin Barnskötare inom småbarnspedagogik
Småbarnspedagogik
Barnskötare inom småbarnspedagogik
Småbarnspedagogik
Hautanen Patrik Lärare
Zachariasskolan
Lärare
Zachariasskolan
Lärare, flexklass
Hedman Sofia Skolpsykolog
Elevvård
Skolpsykolog
Elevvård
Heinonen Tom Förtroendevald
Nämnden för utbildning och småbarnspedagogik
Förtroendevald
Nämnden för utbildning och småbarnspedagogik
Hellman Hanna Förskollärare
Munsala skola
Förskollärare
Munsala skola
Helsing Cecilia Daghemsassistent
Småbarnspedagogik
Daghemsassistent
Småbarnspedagogik
Herten Maria Lärare
Zachariasskolan
Lärare
Zachariasskolan
Klassföreståndare 2A
Hiltunen Ida-Maria Daghemsassistent
Småbarnspedagogik
Daghemsassistent
Småbarnspedagogik
Holländer Mia Skolgångsbiträde
Zachariasskolan
Skolgångsbiträde
Zachariasskolan
Holm Carina Förskollärare
Zachariasskolan
Förskollärare
Zachariasskolan
Klassföreståndare 0C
Holm Cia Daghemsassistent
Småbarnspedagogik
Daghemsassistent
Småbarnspedagogik
Holm Kevin Lärare
Zachariasskolan
Lärare
Zachariasskolan
Holm Laura Museiamanuens
Välfärdsavdelningen
Museiamanuens
Välfärdsavdelningen
Museiamanuens
Holm Marika
Zachariasskolan
Zachariasskolan
Holm Nina Lärare
Zachariasskolan
Lärare
Zachariasskolan
Lärare, matematik, fysik & kemi
Holmberg Marika Förtroendevald
Personalsektionen,
Sektionen för stödtjänster
Förtroendevald
Personalsektionen,
Sektionen för stödtjänster
Holmberg-Alfred Annika Barnskötare inom småbarnspedagogik
Småbarnspedagogik
Barnskötare inom småbarnspedagogik
Småbarnspedagogik
Holmgård Christian Lärare
Munsala skola
Lärare
Munsala skola
Klassföreståndare åk 6
Holmgård Janina Lärare
Zachariasskolan
Lärare
Zachariasskolan
Lärare, biologi & geografi
Holmlund Tanja Daghemsassistent
Småbarnspedagogik
Daghemsassistent
Småbarnspedagogik
Häger Carita Förtroendevald
Koncernsektionen,
Miljö- och byggnadsnämnden,
Nämnden för utbildning och småbarnspedagogik,
Personalsektionen,
Stadsfullmäktige,
Stadsstyrelsen,
Tekniska nämnden
Förtroendevald
Koncernsektionen,
Miljö- och byggnadsnämnden,
Nämnden för utbildning och småbarnspedagogik,
Personalsektionen,
Stadsfullmäktige,
Stadsstyrelsen,
Tekniska nämnden
Häger Gustaf Förtroendevald
Revisionsnämnden,
Stadsfullmäktige
Förtroendevald
Revisionsnämnden,
Stadsfullmäktige
Häger Jenna Speciallärare
Munsala skola,
Socklot skola
Speciallärare
Munsala skola,
Socklot skola
Speciallärare
Häger Jenny Lärare
Munsala skola,
Tekniska nämnden
Lärare
Munsala skola,
Tekniska nämnden
Klassföreståndare förskolan
Häger Pia Barnskötare inom småbarnspedagogik
Småbarnspedagogik
Barnskötare inom småbarnspedagogik
Småbarnspedagogik
Häggblom Anneli Förtroendevald
Koncernsektionen,
Nämnden för utbildning och småbarnspedagogik,
Stadsfullmäktige,
Tekniska nämnden
Förtroendevald
Koncernsektionen,
Nämnden för utbildning och småbarnspedagogik,
Stadsfullmäktige,
Tekniska nämnden
Häggblom Beatrice Skolgångsbiträde
Munsala skola
Skolgångsbiträde
Munsala skola
Häggblom Eva Teamledare, städservice
Kosthåll och städservice
Teamledare, städservice
Kosthåll och städservice
Häggblom Johanna Biblioteksfunktionär
Bibliotek,
Stadsbiblioteket,
Jeppo bibliotek
Biblioteksfunktionär
Bibliotek,
Stadsbiblioteket,
Jeppo bibliotek
Häggblom Jonina Förskollärare
Jeppo-Pensala skola
Förskollärare
Jeppo-Pensala skola
Häggman Knut Ikt-Ansvarig
IKT
Ikt-Ansvarig
IKT
Högdahl Frej Lärare
Zachariasskolan
Lärare
Zachariasskolan
Klasslärare
Högdahl Ulf Teamledare för byggnader
Tekniska avdelningen
Teamledare för byggnader
Tekniska avdelningen
Högdahl-Pasanen Camilla Kanslist
Förvaltningen
Kanslist
Förvaltningen
Höglund-Bergström Christel Lärare
Munsala skola
Lärare
Munsala skola
Klassföreståndare åk 3-4
Ingerström-Knutar Linda Lärare
Zachariasskolan
Lärare
Zachariasskolan
Klassföreståndare 4A
Ingman Ronny Förtroendevald
Koncernsektionen,
Stadsfullmäktige,
Stadsstyrelsen
Förtroendevald
Koncernsektionen,
Stadsfullmäktige,
Stadsstyrelsen
Isaksson Tommy Byggnadsinspektör
Tekniska avdelningen
Byggnadsinspektör
Tekniska avdelningen
Isomäki Jori Lärare
Topeliusgymnasiet,
Zachariasskolan
Lärare
Topeliusgymnasiet,
Zachariasskolan
Lärare, gymnastik
Jansson Anette Skolgångsbiträde
Munsala skola
Skolgångsbiträde
Munsala skola
Jansson Bengt Förtroendevald
Stadsfullmäktige
Förtroendevald
Stadsfullmäktige
Jansson Johan Yrkesman
Tekniska avdelningen
Yrkesman
Tekniska avdelningen
Jansson Maria Skolgångsbiträde
Socklot skola
Skolgångsbiträde
Socklot skola
Jansson Tomas Förman trafikleder
Tekniska avdelningen
Förman trafikleder
Tekniska avdelningen
Förman trafikleder i centrum
Jensen Jonathan Eftisledare
Småbarnspedagogik
Eftisledare
Småbarnspedagogik
Johansson Tom Planläggningschef
Tekniska avdelningen
Planläggningschef
Tekniska avdelningen
Lediga tomter, arrende, planer
Julin Barbro Bildningsekonom
Bildningskansli
Bildningsekonom
Bildningskansli
Julin Erika Lärare
Topeliusgymnasiet
Lärare
Topeliusgymnasiet
Junell Ann-Jeanette Lärare inom småbarnspedagogik
Småbarnspedagogik
Lärare inom småbarnspedagogik
Småbarnspedagogik
Jungarå Olav Förtroendevald
Revisionsnämnden
Förtroendevald
Revisionsnämnden
Juselius Johanna Barnskötare inom småbarnspedagogik
Småbarnspedagogik
Barnskötare inom småbarnspedagogik
Småbarnspedagogik
Jusslin Sanna Lärare inom småbarnspedagogik
Småbarnspedagogik
Lärare inom småbarnspedagogik
Småbarnspedagogik
Juthbacka Kenth Ikt-Tekniker
IKT
Ikt-Tekniker
IKT
Jutila Zofia Barnskötare inom småbarnspedagogik
Småbarnspedagogik
Barnskötare inom småbarnspedagogik
Småbarnspedagogik
Järn Lenita Lärare
Socklot skola
Lärare
Socklot skola
Kanerva Heidi Lärare inom småbarnspedagogik
Småbarnspedagogik
Lärare inom småbarnspedagogik
Småbarnspedagogik
Kangas Carina Lärare
Zachariasskolan
Lärare
Zachariasskolan
Klassföreståndare 4C
Kangas Kai Lärare
Zachariasskolan
Lärare
Zachariasskolan
Klassföreståndare 6B
Kantola Ulrica Barnskötare inom småbarnspedagogik
Småbarnspedagogik
Barnskötare inom småbarnspedagogik
Småbarnspedagogik
Karlsson-Lassander Ulla-Stina Lärare
Socklot skola
Lärare
Socklot skola
Karlstedt-Fellman Marit Förtroendevald
Revisionsnämnden
Förtroendevald
Revisionsnämnden
Karlström Lotta Bibliotekarie
Bibliotek,
Stadsbiblioteket
Bibliotekarie
Bibliotek,
Stadsbiblioteket
Karv Thomas Förtroendevald
Koncernsektionen,
Nämnden för utbildning och småbarnspedagogik,
Personalsektionen,
Sektionen för stödtjänster,
Stadsfullmäktige,
Stadsstyrelsen,
Tekniska nämnden
Förtroendevald
Koncernsektionen,
Nämnden för utbildning och småbarnspedagogik,
Personalsektionen,
Sektionen för stödtjänster,
Stadsfullmäktige,
Stadsstyrelsen,
Tekniska nämnden
Kass Mathias Förtroendevald
Nämnden för utbildning och småbarnspedagogik,
Personalsektionen,
Stadsfullmäktige,
Stadsstyrelsen,
Välfärdsnämnden,
Suomenkielinen opetuslautakunta
Förtroendevald
Nämnden för utbildning och småbarnspedagogik,
Personalsektionen,
Stadsfullmäktige,
Stadsstyrelsen,
Välfärdsnämnden,
Suomenkielinen opetuslautakunta
Kengo Anna Förtroendevald
Miljö- och byggnadsnämnden,
Stadsfullmäktige,
Stadsstyrelsen,
Tekniska nämnden,
Välfärdsnämnden
Förtroendevald
Miljö- och byggnadsnämnden,
Stadsfullmäktige,
Stadsstyrelsen,
Tekniska nämnden,
Välfärdsnämnden
Khlebnikova Irina Lärare inom småbarnspedagogik
Småbarnspedagogik
Lärare inom småbarnspedagogik
Småbarnspedagogik
Kiisk-Backman Cecilia Lärare inom småbarnspedagogik
Småbarnspedagogik
Lärare inom småbarnspedagogik
Småbarnspedagogik
Klemets Jennie Lärare
Zachariasskolan
Lärare
Zachariasskolan
Klassföreståndare 2B
Knutar Charlotta Lärare inom småbarnspedagogik
Småbarnspedagogik
Lärare inom småbarnspedagogik
Småbarnspedagogik
Korsman Corinne Skolgångsbiträde
Zachariasskolan
Skolgångsbiträde
Zachariasskolan
Kotka-Bystedt Anna Förvaltningschef
Förvaltningen
Förvaltningschef
Förvaltningen
Kronqvist Anne-Maj Teamledare, städservice
Kosthåll och städservice
Teamledare, städservice
Kosthåll och städservice
Kronqvist Camilla Barnskötare inom småbarnspedagogik
Småbarnspedagogik
Barnskötare inom småbarnspedagogik
Småbarnspedagogik
Kronqvist Heidi Rektor, Välfärdschef
Arbis,
Välfärdsavdelningen
Rektor, Välfärdschef
Arbis,
Välfärdsavdelningen
Tf. Välfärdschef
Kronqvist Maria Lönebokförare
Förvaltningen
Lönebokförare
Förvaltningen
Kullas Åsa Lärare
Zachariasskolan
Lärare
Zachariasskolan
Klassföreståndare 6A
Kullström Jaana Kanslist
Tekniska avdelningen
Kanslist
Tekniska avdelningen
Arrendefakturering
Kung Susanna Biblioteksfunktionär
Bibliotek,
Stadsbiblioteket
Biblioteksfunktionär
Bibliotek,
Stadsbiblioteket
Kvist Maria Skolgångsbiträde
Munsala skola
Skolgångsbiträde
Munsala skola
Kvist Micaela Daghemsföreståndare
Småbarnspedagogik
Daghemsföreståndare
Småbarnspedagogik
Kvist Ulrika Skolgångsbiträde
Jeppo-Pensala skola
Skolgångsbiträde
Jeppo-Pensala skola
Kåll Lotta Speciallärare
Topeliusgymnasiet,
Zachariasskolan
Speciallärare
Topeliusgymnasiet,
Zachariasskolan
Lasen Terese Skolgångsbiträde
Zachariasskolan
Skolgångsbiträde
Zachariasskolan
Lassander Jeanette Barnskötare inom småbarnspedagogik
Småbarnspedagogik
Barnskötare inom småbarnspedagogik
Småbarnspedagogik
Lassander Max Yrkesman
Tekniska avdelningen
Yrkesman
Tekniska avdelningen
Lawast Camilla Skolgångsbiträde
Metsäkulman koulu
Skolgångsbiträde
Metsäkulman koulu
Lawast Ida Daghemsassistent
Småbarnspedagogik
Daghemsassistent
Småbarnspedagogik
Lawast Sören Förtroendevald
Koncernsektionen,
Sektionen för stödtjänster,
Stadsfullmäktige,
Stadsstyrelsen
Förtroendevald
Koncernsektionen,
Sektionen för stödtjänster,
Stadsfullmäktige,
Stadsstyrelsen
Lerviks Soile Skolgångsbiträde
Metsäkulman koulu
Skolgångsbiträde
Metsäkulman koulu
Liljedahl Gun-May Rektor
Socklot skola
Rektor
Socklot skola
Liljedahl Marie-Luise Skolgångsbiträde
Zachariasskolan
Skolgångsbiträde
Zachariasskolan
Lillbacka Gunilla Ekonomidirektör
Förvaltningen
Ekonomidirektör
Förvaltningen
Lillkvist Peter Yrkesman
Tekniska avdelningen
Yrkesman
Tekniska avdelningen
Lillqvist Annika Kanslist
Zachariasskolan
Kanslist
Zachariasskolan
Kanslist
Lillqvist Marika Lärare
Zachariasskolan
Lärare
Zachariasskolan
Lärare, huslig ekonomi
Lillvik Sofia Förtroendevald
Nämnden för utbildning och småbarnspedagogik
Förtroendevald
Nämnden för utbildning och småbarnspedagogik
Lindgren Marlene Förtroendevald
Miljö- och byggnadsnämnden,
Sektionen för stödtjänster,
Stadsfullmäktige,
Stadsstyrelsen,
Tekniska nämnden,
Välfärdsnämnden
Förtroendevald
Miljö- och byggnadsnämnden,
Sektionen för stödtjänster,
Stadsfullmäktige,
Stadsstyrelsen,
Tekniska nämnden,
Välfärdsnämnden
Lindholm Monia Lärare
Topeliusgymnasiet
Lärare
Topeliusgymnasiet
Lindström Mårten Byggnadschef
Tekniska avdelningen
Byggnadschef
Tekniska avdelningen
Lindvall Johannes Förtroendevald
Miljö- och byggnadsnämnden,
Stadsfullmäktige
Förtroendevald
Miljö- och byggnadsnämnden,
Stadsfullmäktige
Lindvall Mikael Förtroendevald
Koncernsektionen,
Nämnden för utbildning och småbarnspedagogik,
Personalsektionen,
Sektionen för stödtjänster,
Stadsfullmäktige,
Stadsstyrelsen
Förtroendevald
Koncernsektionen,
Nämnden för utbildning och småbarnspedagogik,
Personalsektionen,
Sektionen för stödtjänster,
Stadsfullmäktige,
Stadsstyrelsen
Lindvall Susanne Barnskötare inom småbarnspedagogik
Småbarnspedagogik
Barnskötare inom småbarnspedagogik
Småbarnspedagogik
Lindvall Åsa Familjedagvårdare
Småbarnspedagogik
Familjedagvårdare
Småbarnspedagogik
Linqvist Rita Förtroendevald
Personalsektionen
Förtroendevald
Personalsektionen
Lohoff Maria Ledare inom morgon- och eftermiddagsverksamhet
Småbarnspedagogik
Ledare inom morgon- och eftermiddagsverksamhet
Småbarnspedagogik
Lund Anette Eftisledare
Småbarnspedagogik
Eftisledare
Småbarnspedagogik
Lundqvist-Eklund Terese Skolgångsbiträde
Zachariasskolan
Skolgångsbiträde
Zachariasskolan
Lundén Lena Lönebokförare
Förvaltningen
Lönebokförare
Förvaltningen
Lönnqvist Johanna Lärare
Munsala skola
Lärare
Munsala skola
Klassföreståndare åk 5
Löv-Wärnå Ulrika Lärare
Jeppo-Pensala skola
Lärare
Jeppo-Pensala skola
Klassföreståndare åk 2
Mannström-Sand Bettina Kurssekreterare
Arbis
Kurssekreterare
Arbis
Kurssekreterare
Marjamäki Tina Skolgångsbiträde
Zachariasskolan
Skolgångsbiträde
Zachariasskolan
Markkula Tanja Kanslist
Tekniska avdelningen
Kanslist
Tekniska avdelningen
Mattsson Joakim Lärare
Topeliusgymnasiet,
Zachariasskolan
Lärare
Topeliusgymnasiet,
Zachariasskolan
Lärare, engelska
Määttä Jari Förtroendevald
Stadsfullmäktige,
Suomenkielinen opetuslautakunta
Förtroendevald
Stadsfullmäktige,
Suomenkielinen opetuslautakunta
Mård Jonathan Speciallärare
Zachariasskolan
Speciallärare
Zachariasskolan
Mårtens Anne Kanslist
Tekniska avdelningen
Kanslist
Tekniska avdelningen
Mårtens Viktoria Lärare
Zachariasskolan
Lärare
Zachariasskolan
Neuman Gisela Förskollärare
Zachariasskolan
Förskollärare
Zachariasskolan
Klassföreståndare 0D
Nikonen Joakim Lärare
Zachariasskolan
Lärare
Zachariasskolan
Klassföreståndare 1B
Nilsson Markus Lärare
Zachariasskolan
Lärare
Zachariasskolan
Klassföreståndare 5A
Nilsson Sebastian Barnskötare inom småbarnspedagogik
Småbarnspedagogik
Barnskötare inom småbarnspedagogik
Småbarnspedagogik
Nilsström Karin Lärare
Zachariasskolan
Lärare
Zachariasskolan
Klassföreståndare 2C
Nord Camilla Byråsekreterare
Välfärdsavdelningen,
Småbarnspedagogik
Byråsekreterare
Välfärdsavdelningen,
Småbarnspedagogik
Pepparkakshuset: +358505954697
Fritidsledare
Nordström Kristel Kurssekreterare
Arbis
Kurssekreterare
Arbis
Norrback Lena Förtroendevald
Nämnden för utbildning och småbarnspedagogik
Förtroendevald
Nämnden för utbildning och småbarnspedagogik
Norrgård Hilkka Lärare
Metsäkulman koulu
Lärare
Metsäkulman koulu
Norrgård Ronny Förtroendevald
Personalsektionen,
Stadsfullmäktige,
Tekniska nämnden,
Suomenkielinen opetuslautakunta
Förtroendevald
Personalsektionen,
Stadsfullmäktige,
Tekniska nämnden,
Suomenkielinen opetuslautakunta
Nukala-Kronlund Helena Chef för småbarnspedagogik
Småbarnspedagogik
Chef för småbarnspedagogik
Småbarnspedagogik
Nyberg Ritva Familjedagvårdare
Småbarnspedagogik
Familjedagvårdare
Småbarnspedagogik
Nyberg Teija Barnskötare inom småbarnspedagogik
Småbarnspedagogik
Barnskötare inom småbarnspedagogik
Småbarnspedagogik
Nyblom Alexander Lärare
Jeppo-Pensala skola
Lärare
Jeppo-Pensala skola
Klassföreståndare 5
Nybäck Harriet Lärare
Zachariasskolan
Lärare
Zachariasskolan
Klassföreståndare 6C
Nybäck Niklas Rektor
Hirvlax skola,
Munsala skola
Rektor
Hirvlax skola,
Munsala skola
Nygård Camilla Lärare
Zachariasskolan
Lärare
Zachariasskolan
Klassföreståndare 7D, modersmål
Nygård Karin Teamledare, kosthåll
Kosthåll och städservice
Teamledare, kosthåll
Kosthåll och städservice
Nygård Mikaela Speciallärare
Zachariasskolan
Speciallärare
Zachariasskolan
Modersmål, religion & historia
Nygård Petra Skolgångsbiträde
Zachariasskolan
Skolgångsbiträde
Zachariasskolan
Nyholm Sara Speciallärare
Munsala skola
Speciallärare
Munsala skola
Nyholm Steve Förtroendevald
Koncernsektionen,
Sektionen för stödtjänster,
Stadsfullmäktige,
Stadsstyrelsen,
Välfärdsnämnden
Förtroendevald
Koncernsektionen,
Sektionen för stödtjänster,
Stadsfullmäktige,
Stadsstyrelsen,
Välfärdsnämnden
Nylund Elin Förtroendevald
Revisionsnämnden,
Stadsfullmäktige
Förtroendevald
Revisionsnämnden,
Stadsfullmäktige
Nylund Hanne Ledare inom morgon- och eftermiddagsverksamhet
Småbarnspedagogik
Ledare inom morgon- och eftermiddagsverksamhet
Småbarnspedagogik
Nylund Johan Mätningstekniker
Tekniska avdelningen
Mätningstekniker
Tekniska avdelningen
Kart- och mätservice
Nylund Kenneth Förtroendevald
Miljö- och byggnadsnämnden,
Stadsfullmäktige,
Stadsstyrelsen
Förtroendevald
Miljö- och byggnadsnämnden,
Stadsfullmäktige,
Stadsstyrelsen
Nylund Margita Lärare
Zachariasskolan
Lärare
Zachariasskolan
Lärare, finska & engelska
Nylund Petra Lärare
Zachariasskolan
Lärare
Zachariasskolan
Lärare, SVEA (svenska som andra språk) modersmål, religion, livsåskådning & finska
Nyman Kati Speciallärare
Zachariasskolan
Speciallärare
Zachariasskolan
Nyman Lars Yrkesman
Tekniska avdelningen
Yrkesman
Tekniska avdelningen
Nyman Samuel Studiehandledare
Zachariasskolan
Studiehandledare
Zachariasskolan
Nyman Sven Yrkesman
Tekniska avdelningen
Yrkesman
Tekniska avdelningen
Nymark Jimmy Lärare
Zachariasskolan
Lärare
Zachariasskolan
Lärare, matematik, fysik & kemi
Nynäs Roger Förman trädgården
Tekniska avdelningen
Förman trädgården
Tekniska avdelningen
Nyqvist Johanna Barnskötare inom småbarnspedagogik
Småbarnspedagogik
Barnskötare inom småbarnspedagogik
Småbarnspedagogik
Nystedt Annika Ledande speciallärare
Zachariasskolan
Ledande speciallärare
Zachariasskolan
Nystedt Gun-Britt Barnskötare inom småbarnspedagogik
Småbarnspedagogik
Barnskötare inom småbarnspedagogik
Småbarnspedagogik
Nysten Henrik Förtroendevald
Nämnden för utbildning och småbarnspedagogik
Förtroendevald
Nämnden för utbildning och småbarnspedagogik
Nysten Kerstin Förtroendevald
Välfärdsnämnden
Förtroendevald
Välfärdsnämnden
Nyvall Tina Barnskötare inom småbarnspedagogik
Småbarnspedagogik
Barnskötare inom småbarnspedagogik
Småbarnspedagogik
Olaussen Frits Förtroendevald
Stadsfullmäktige,
Stadsstyrelsen,
Välfärdsnämnden
Förtroendevald
Stadsfullmäktige,
Stadsstyrelsen,
Välfärdsnämnden
Olli Madeleine Ledare inom småbarnspedagogik
Småbarnspedagogik
Ledare inom småbarnspedagogik
Småbarnspedagogik
Olson Åsa Skolgångsbiträde
Munsala skola
Skolgångsbiträde
Munsala skola
Palm Maria Förtroendevald
Koncernsektionen,
Miljö- och byggnadsnämnden,
Nämnden för utbildning och småbarnspedagogik,
Personalsektionen,
Sektionen för stödtjänster,
Stadsfullmäktige,
Stadsstyrelsen,
Tekniska nämnden,
Välfärdsnämnden
Förtroendevald
Koncernsektionen,
Miljö- och byggnadsnämnden,
Nämnden för utbildning och småbarnspedagogik,
Personalsektionen,
Sektionen för stödtjänster,
Stadsfullmäktige,
Stadsstyrelsen,
Tekniska nämnden,
Välfärdsnämnden
Pekkarinen Hannah Lärare
Topeliusgymnasiet,
Zachariasskolan
Lärare
Topeliusgymnasiet,
Zachariasskolan
Lärare, gymnastik & hälsokunskap
Penttinen Janina Barnskötare inom småbarnspedagogik
Småbarnspedagogik
Barnskötare inom småbarnspedagogik
Småbarnspedagogik
Portin Katarina Lärare
Munsala skola
Lärare
Munsala skola
Klassföreståndare åk 1
Pott Sebastian Förtroendevald
Miljö- och byggnadsnämnden
Förtroendevald
Miljö- och byggnadsnämnden
Qvisen Eeva-Maria Trädgården
Tekniska avdelningen
Trädgården
Tekniska avdelningen
Renvaktar Pia Lärare inom småbarnspedagogik
Småbarnspedagogik
Lärare inom småbarnspedagogik
Småbarnspedagogik
Renvall Annika Barnskötare inom småbarnspedagogik
Småbarnspedagogik
Barnskötare inom småbarnspedagogik
Småbarnspedagogik
Renvall Sonja Förtroendevald
Revisionsnämnden
Förtroendevald
Revisionsnämnden
Rif Solveig Avdelningssekreterare
Bildningskansli
Avdelningssekreterare
Bildningskansli
Riska-Snellman Sofia Speciallärare
Zachariasskolan
Speciallärare
Zachariasskolan
Roslund Annika Lärare
Socklot skola
Lärare
Socklot skola
Roslund Lisen Lärare inom småbarnspedagogik
Småbarnspedagogik
Lärare inom småbarnspedagogik
Småbarnspedagogik
Rudnäs Ann-Christine Barnskötare inom småbarnspedagogik
Småbarnspedagogik