Sök kontaktpersoner

Namn Titel Avdelning Telefon
Achrén Nancy Lärare
Jeppo skola
Lärare
Jeppo skola
Klassföreståndare åk 6
Ahlberg Ellen Skolgångsbiträde
Zachariasskolan
Skolgångsbiträde
Zachariasskolan
Ahlnäs Minna Köksbiträde/städare
Kosthåll och städservice
Köksbiträde/städare
Kosthåll och städservice
Ahlskog Sara Barnskötare inom småbarnspedagogik
Småbarnspedagogik
Barnskötare inom småbarnspedagogik
Småbarnspedagogik
Ahlström Ann-Charlotte Förskollärare
Zachariasskolan
Förskollärare
Zachariasskolan
Klassföreståndare 0A
Andersson Anki Trädgården
Tekniska avdelningen
Trädgården
Tekniska avdelningen
Andersson Heidi Lärare
Zachariasskolan
Lärare
Zachariasskolan
Klassföreståndare åk 0-2
Andersson Jannika Barnskötare inom småbarnspedagogik
Småbarnspedagogik
Barnskötare inom småbarnspedagogik
Småbarnspedagogik
Andersson Jenny Lärare inom småbarnspedagogik
Småbarnspedagogik
Lärare inom småbarnspedagogik
Småbarnspedagogik
Andersson Jonas Bitr. Byggnadsinspektör
Tekniska avdelningen
Bitr. Byggnadsinspektör
Tekniska avdelningen
Andtfolk Gun-Helen Kanslist
Förvaltningen,
Landsbygdskansli
Kanslist
Förvaltningen,
Landsbygdskansli
Anttila Juha Lärare
Zachariasskolan
Lärare
Zachariasskolan
Aspfors Helmi Barnskötare inom småbarnspedagogik
Småbarnspedagogik
Barnskötare inom småbarnspedagogik
Småbarnspedagogik
Back Ann-Katrin Lärare
Topeliusgymnasiet
Lärare
Topeliusgymnasiet
Back Sebastian Speciallärare
Zachariasskolan
Speciallärare
Zachariasskolan
Backa Hanna Barnskötare inom småbarnspedagogik
Småbarnspedagogik
Barnskötare inom småbarnspedagogik
Småbarnspedagogik
Backlund Camilla Köksbiträde/städare
Kosthåll och städservice
Köksbiträde/städare
Kosthåll och städservice
Backlund David Motionsrådgivare
Välfärdsavdelningen
Motionsrådgivare
Välfärdsavdelningen
Backlund Erik Byggnadsingenjör
Tekniska avdelningen
Byggnadsingenjör
Tekniska avdelningen
Backlund Fredrik Förtroendevald
Miljö- och byggnadsnämnden,
Nämnden för utbildning och småbarnspedagogik
Förtroendevald
Miljö- och byggnadsnämnden,
Nämnden för utbildning och småbarnspedagogik
Backlund Jenny Daghemsföreståndare
Småbarnspedagogik
Daghemsföreståndare
Småbarnspedagogik
Backlund Markus Lärare
Zachariasskolan
Lärare
Zachariasskolan
Lärare, trä- och metallslöjd
Backman Heidi Förtroendevald
Stadsfullmäktige,
Tekniska nämnden
Förtroendevald
Stadsfullmäktige,
Tekniska nämnden
Backman Malin Lärare
Zachariasskolan
Lärare
Zachariasskolan
Backman Mathias Miljövårdschef
Tekniska avdelningen
Miljövårdschef
Tekniska avdelningen
Backman Tua Lärare
Zachariasskolan,
Stadsfullmäktige,
Välfärdsnämnden
Lärare
Zachariasskolan,
Stadsfullmäktige,
Välfärdsnämnden
Bagarnäs Anette Skolgångsbiträde
Socklot skola
Skolgångsbiträde
Socklot skola
Balashova Arina Barnskötare inom småbarnspedagogik
Småbarnspedagogik
Barnskötare inom småbarnspedagogik
Småbarnspedagogik
Barrner Johnny Övervakare
Stjärnhallen
Övervakare
Stjärnhallen
Övervakare
Berglund Camilla Förskollärare
Socklot skola
Förskollärare
Socklot skola
Bergström Greger Förtroendevald
Revisionsnämnden
Förtroendevald
Revisionsnämnden
Bertula Catharina Förtroendevald
Revisionsnämnden
Förtroendevald
Revisionsnämnden
Bjarnadottir Unnur Skolgångsbiträde
Zachariasskolan,
Välfärdsnämnden
Skolgångsbiträde
Zachariasskolan,
Välfärdsnämnden
Bjurs Katarina Rektor
Topeliusgymnasiet
Rektor
Topeliusgymnasiet
Björkgren Ulrika Lärare
Topeliusgymnasiet
Lärare
Topeliusgymnasiet
Björklund Jannika Köksbiträde/städare
Kosthåll och städservice
Köksbiträde/städare
Kosthåll och städservice
Björkman Carina Lärare
Zachariasskolan
Lärare
Zachariasskolan
Förskollärare, klassföreståndare 0B
Björkman Roy Förtroendevald
Revisionsnämnden,
Stadsfullmäktige
Förtroendevald
Revisionsnämnden,
Stadsfullmäktige
Blom Karl-Erik Yrkesman
Tekniska avdelningen
Yrkesman
Tekniska avdelningen
Blom Linda Skolgångsbiträde
Munsala skola
Skolgångsbiträde
Munsala skola
Blom Pia Städare
Kosthåll och städservice
Städare
Kosthåll och städservice
Blomqvist Ann-Catrine Lantmäteriingenjör
Tekniska avdelningen
Lantmäteriingenjör
Tekniska avdelningen
Lediga tomter, arrende, förrättningar, kart- och mätservice
Blomqvist Kim Biträdande teknisk direktör
Tekniska avdelningen
Biträdande teknisk direktör
Tekniska avdelningen
Blomqvist Marianne Huvudbokförare
Förvaltningen
Huvudbokförare
Förvaltningen
Blomqvist Robert Förtroendevald
Stadsfullmäktige,
Stadsstyrelsen
Förtroendevald
Stadsfullmäktige,
Stadsstyrelsen
Bonns Uffe Lärare
Munsala skola
Lärare
Munsala skola
Speciallärare
Boström Maria Lärare
Socklot skola
Lärare
Socklot skola
Brasken Håkan Förtroendevald
Miljö- och byggnadsnämnden
Förtroendevald
Miljö- och byggnadsnämnden
Broberg-Nyström Josefina Lärare
Zachariasskolan
Lärare
Zachariasskolan
Textilslöjd & hälsokunskap
Broman Mikael Yrkesman
Tekniska avdelningen
Yrkesman
Tekniska avdelningen
Broo Jenny Lärare inom småbarnspedagogik
Småbarnspedagogik
Lärare inom småbarnspedagogik
Småbarnspedagogik
Broo Kenneth Lärare
Zachariasskolan,
Munsala skola
Lärare
Zachariasskolan,
Munsala skola
Timlärare
Broo Sara Barnskötare inom småbarnspedagogik
Småbarnspedagogik
Barnskötare inom småbarnspedagogik
Småbarnspedagogik
Broo Vanessa Barnskötare inom småbarnspedagogik
Småbarnspedagogik
Barnskötare inom småbarnspedagogik
Småbarnspedagogik
Broända Ann-Christin Skolgångsbiträde
Zachariasskolan
Skolgångsbiträde
Zachariasskolan
Brunell Eva Lärare
Zachariasskolan
Lärare
Zachariasskolan
Bränn Ann Daghemsföreståndare
Småbarnspedagogik
Daghemsföreståndare
Småbarnspedagogik
Brännbacka Birgitta Studiehandledare
Topeliusgymnasiet,
Zachariasskolan
Studiehandledare
Topeliusgymnasiet,
Zachariasskolan
Brännbacka Harry Lärare
Zachariasskolan
Lärare
Zachariasskolan
Byggmästar Annika Lärare inom småbarnspedagogik
Småbarnspedagogik
Lärare inom småbarnspedagogik
Småbarnspedagogik
Byggmästar Marina Barnskötare inom småbarnspedagogik
Småbarnspedagogik
Barnskötare inom småbarnspedagogik
Småbarnspedagogik
Calden Anna Förtroendevald
Nämnden för utbildning och småbarnspedagogik,
Stadsfullmäktige
Förtroendevald
Nämnden för utbildning och småbarnspedagogik,
Stadsfullmäktige
Caldén Sofia Lärare
Topeliusgymnasiet,
Zachariasskolan
Lärare
Topeliusgymnasiet,
Zachariasskolan
Lärare, matematik, fysik & kemi
Ceder Tove Lärare
Zachariasskolan
Lärare
Zachariasskolan
Lärare, huslig ekonomi & hälsokunskap
Dahlbacka Lena Biblioteksfunktionär
Bibliotek,
Stadsbiblioteket,
Munsala bibliotek
Biblioteksfunktionär
Bibliotek,
Stadsbiblioteket,
Munsala bibliotek
Dahlin Alexandra Speciallärare
Munsala skola
Speciallärare
Munsala skola
Dahlsten Karin Köksbiträde
Kosthåll och städservice
Köksbiträde
Kosthåll och städservice
Dalhem Sofia Lärare
Zachariasskolan
Lärare
Zachariasskolan
Drifell Hanna Lärare inom småbarnspedagogik
Småbarnspedagogik
Lärare inom småbarnspedagogik
Småbarnspedagogik
Dudenko Nataliia Barnskötare inom småbarnspedagogik
Småbarnspedagogik
Barnskötare inom småbarnspedagogik
Småbarnspedagogik
Edfelt-Lax Ann Speciallärare inom småbarnspedagogik
Småbarnspedagogik
Speciallärare inom småbarnspedagogik
Småbarnspedagogik
Ehrs Tina Lärare
Zachariasskolan
Lärare
Zachariasskolan
Klassföreståndare 1A
Ehrström Jeanette Barnskötare inom småbarnspedagogik
Småbarnspedagogik
Barnskötare inom småbarnspedagogik
Småbarnspedagogik
Ek Jenny Lärare
Zachariasskolan
Lärare
Zachariasskolan
Klassföreståndare 5B
Eklund Anna-Leena Lärare
Zachariasskolan
Lärare
Zachariasskolan
Klassföreståndare 4B
Eklund Maria (Mia) Lärare
Zachariasskolan
Lärare
Zachariasskolan
Klassföreståndare 1C
Ekstrand Simon Lärare
Zachariasskolan
Lärare
Zachariasskolan
Lärare, historia, samhällslära & företagskunskap
Emas Laila Sekreterare inom småbarnspedagogik
Småbarnspedagogik
Sekreterare inom småbarnspedagogik
Småbarnspedagogik
Avgifter och avgiftsbeslut
Englund Inger Avdelningssekreterare
Förvaltningen,
Centralvalnämnden
Avdelningssekreterare
Förvaltningen,
Centralvalnämnden
Enlund Ann-Charlott Ledare för småbarnspedagogik
Småbarnspedagogik
Ledare för småbarnspedagogik
Småbarnspedagogik
Ansökningar, morgon- och eftermiddagsverksamhet, familjedagvård, tidsbokningar
Servicehandledning inom småbarnspedagogik
Enström Agneta Barnskötare inom småbarnspedagogik
Småbarnspedagogik
Barnskötare inom småbarnspedagogik
Småbarnspedagogik
Enström Josefina Skolgångsbiträde
Jeppo skola
Skolgångsbiträde
Jeppo skola
Eriksson Elin Lärare inom småbarnspedagogik
Småbarnspedagogik
Lärare inom småbarnspedagogik
Småbarnspedagogik
Eriksson Linda Speciallärare
Zachariasskolan,
Munsala skola
Speciallärare
Zachariasskolan,
Munsala skola
Eriksson Robin Barnskötare inom småbarnspedagogik
Småbarnspedagogik
Barnskötare inom småbarnspedagogik
Småbarnspedagogik
Fagerholm Madeleine Lärare
Zachariasskolan
Lärare
Zachariasskolan
Fagerström Jonathan Lärare
Topeliusgymnasiet
Lärare
Topeliusgymnasiet
Fagerudd Maria Barnskötare inom småbarnspedagogik
Småbarnspedagogik
Barnskötare inom småbarnspedagogik
Småbarnspedagogik
Finne Monika Lönesekreterare
Förvaltningen
Lönesekreterare
Förvaltningen
Finskas Carolina Lärare
Socklot skola
Lärare
Socklot skola
Finskas Vivan Barnskötare inom småbarnspedagogik
Småbarnspedagogik
Barnskötare inom småbarnspedagogik
Småbarnspedagogik
Fors Anders Sysselsättningskoordinator/Lärare
Förvaltningen,
Jeppo skola,
Stadsfullmäktige
Sysselsättningskoordinator/Lärare
Förvaltningen,
Jeppo skola,
Stadsfullmäktige
Timlärare
Fors Anette Lärare
Topeliusgymnasiet,
Zachariasskolan
Lärare
Topeliusgymnasiet,
Zachariasskolan
Lärare, musik, biologi & geografi
Forsbacka Sabina Förtroendevald
Nämnden för utbildning och småbarnspedagogik,
Stadsfullmäktige
Förtroendevald
Nämnden för utbildning och småbarnspedagogik,
Stadsfullmäktige
Forsbacka Towa Lärare
Munsala skola
Lärare
Munsala skola
Munsala specialklass
Forsbacka Åsa Lärare
Zachariasskolan
Lärare
Zachariasskolan
Förberedande undervisning
Forsberg Gustav Köksbiträde/städare
Kosthåll och städservice
Köksbiträde/städare
Kosthåll och städservice
Franzen Veronika Kosthållschef
Förvaltningen,
Kosthåll och städservice
Kosthållschef
Förvaltningen,
Kosthåll och städservice
Fridlund Desiree Lärare inom småbarnspedagogik
Småbarnspedagogik
Lärare inom småbarnspedagogik
Småbarnspedagogik
Frilund Eva Köksbiträde/städare
Kosthåll och städservice
Köksbiträde/städare
Kosthåll och städservice
Friman Charlotta Lärare
Zachariasskolan
Lärare
Zachariasskolan
Klassföreståndare åk 5-6
Friman Isabella Lärare inom småbarnspedagogik
Småbarnspedagogik
Lärare inom småbarnspedagogik
Småbarnspedagogik
Frostdahl Sabina Barnskötare inom småbarnspedagogik
Småbarnspedagogik
Barnskötare inom småbarnspedagogik
Småbarnspedagogik
Frostdahl Steven Förtroendevald
Personalsektionen,
Stadsfullmäktige
Förtroendevald
Personalsektionen,
Stadsfullmäktige
Frostdahl-Blomqvist Siw Förtroendevald
Personalsektionen,
Stadsfullmäktige,
Stadsstyrelsen
Förtroendevald
Personalsektionen,
Stadsfullmäktige,
Stadsstyrelsen
Frände Maria Förtroendevald
Nämnden för utbildning och småbarnspedagogik
Förtroendevald
Nämnden för utbildning och småbarnspedagogik
Fröjdö Mikael Rektor
Zachariasskolan
Rektor
Zachariasskolan
Granberg Linda Skolgångsbiträde
Munsala skola
Skolgångsbiträde
Munsala skola
Granberg Nina Bibliotekschef
Bibliotek,
Stadsbiblioteket
Bibliotekschef
Bibliotek,
Stadsbiblioteket
Granbäck Johanna Skolgångsbiträde
Socklot skola
Skolgångsbiträde
Socklot skola
Grönlund David Lärare
Topeliusgymnasiet
Lärare
Topeliusgymnasiet
Grönroos Majvor Lärare
Jeppo skola,
Stadsstyrelsen
Lärare
Jeppo skola,
Stadsstyrelsen
Klassföreståndare åk 1
Gudenko Liudmyla Ledare inom morgon- och eftermiddagsverksamhet
Småbarnspedagogik
Ledare inom morgon- och eftermiddagsverksamhet
Småbarnspedagogik
Gullberg Lotta Barnskötare inom småbarnspedagogik
Småbarnspedagogik
Barnskötare inom småbarnspedagogik
Småbarnspedagogik
Gunell Benny Landsbygdssekreterare
Förvaltningen,
Landsbygdskansli
Landsbygdssekreterare
Förvaltningen,
Landsbygdskansli
Haglund Johanna Skolkurator
Elevvård
Skolkurator
Elevvård
Zachariasskolan 7-9, Topeliusgymnasiet, Jeppo-Pensala skola och Munsala skola
Hagman Richard Förtroendevald
Stadsfullmäktige,
Tekniska nämnden
Förtroendevald
Stadsfullmäktige,
Tekniska nämnden
Hasa Jonida Köksbiträde/städare
Kosthåll och städservice
Köksbiträde/städare
Kosthåll och städservice
Hautanen Patrik Lärare
Zachariasskolan
Lärare
Zachariasskolan
Lärare, flexklass
Hedman Sofia Skolpsykolog
Elevvård
Skolpsykolog
Elevvård
Hedman Sofia Förtroendevald
Sektionen för stödtjänster,
Stadsfullmäktige,
Stadsstyrelsen
Förtroendevald
Sektionen för stödtjänster,
Stadsfullmäktige,
Stadsstyrelsen
Heikkilä Yvonne Förvaltningssekreterare
Förvaltningen
Förvaltningssekreterare
Förvaltningen
Heikkinen Melissa Ledare inom morgon- och eftermiddagsverksamhet
Småbarnspedagogik
Ledare inom morgon- och eftermiddagsverksamhet
Småbarnspedagogik
Heinonen Tom Förtroendevald
Suomenkielinen opetuslautakunta
Förtroendevald
Suomenkielinen opetuslautakunta
Hellman Hanna Förskollärare
Munsala skola
Förskollärare
Munsala skola
Hellsten Jean Förtroendevald
Stadsfullmäktige,
Tekniska nämnden,
Välfärdsnämnden
Förtroendevald
Stadsfullmäktige,
Tekniska nämnden,
Välfärdsnämnden
Hellström Celine Lärare
Zachariasskolan
Lärare
Zachariasskolan
Helsing Cecilia Barnskötare inom småbarnspedagogik
Småbarnspedagogik
Barnskötare inom småbarnspedagogik
Småbarnspedagogik
Herten Maria Lärare
Zachariasskolan
Lärare
Zachariasskolan
Klassföreståndare 2A
Hippi Kirsi Lärare inom småbarnspedagogik
Småbarnspedagogik
Lärare inom småbarnspedagogik
Småbarnspedagogik
Hirvonen Sanna Lärare
Zachariasskolan
Lärare
Zachariasskolan
Holm Carina Förskollärare
Zachariasskolan
Förskollärare
Zachariasskolan
Klassföreståndare 0C
Holm Cia Daghemsassistent
Småbarnspedagogik
Daghemsassistent
Småbarnspedagogik
Holm Erika Socionom inom småbarnspedagogik
Småbarnspedagogik
Socionom inom småbarnspedagogik
Småbarnspedagogik
Holm Kevin Lärare
Socklot skola
Lärare
Socklot skola
Holm Laura Museiamanuens
Välfärdsavdelningen
Museiamanuens
Välfärdsavdelningen
Museiamanuens
Holm Louise Skolgångsbiträde
Zachariasskolan
Skolgångsbiträde
Zachariasskolan
Holm Marika Lärare
Zachariasskolan
Lärare
Zachariasskolan
Holm Nina Lärare
Zachariasskolan
Lärare
Zachariasskolan
Lärare, matematik, fysik & kemi
Holmberg Marika Förtroendevald
Personalsektionen
Förtroendevald
Personalsektionen
Holmberg-Alfred Annika Barnskötare inom småbarnspedagogik
Småbarnspedagogik
Barnskötare inom småbarnspedagogik
Småbarnspedagogik
Holmborg Sofia Skolhälsovårdare
Elevvård
Skolhälsovårdare
Elevvård
Topeliusgymnasiet och Kredu/Step
Holmgård Christian Lärare
Munsala skola
Lärare
Munsala skola
Klassföreståndare åk 6
Holmlund Tanja Barnskötare inom småbarnspedagogik
Småbarnspedagogik
Barnskötare inom småbarnspedagogik
Småbarnspedagogik
Holmqvist Carolina Köksbiträde
Kosthåll och städservice
Köksbiträde
Kosthåll och städservice
Hribar Anja Ledare inom morgon- och eftermiddagsverksamhet
Småbarnspedagogik
Ledare inom morgon- och eftermiddagsverksamhet
Småbarnspedagogik
Häger Carita Förtroendevald
Stadsfullmäktige,
Stadsstyrelsen,
Tekniska nämnden
Förtroendevald
Stadsfullmäktige,
Stadsstyrelsen,
Tekniska nämnden
Häger Jenna Lärare
Zachariasskolan,
Socklot skola
Lärare
Zachariasskolan,
Socklot skola
Speciallärare
Häger Jenny Lärare
Jeppo skola
Lärare
Jeppo skola
Klassföreståndare förskolan
Häger Jessica Pedagogisk ledare
Småbarnspedagogik
Pedagogisk ledare
Småbarnspedagogik
Pedagogisk ledare område 3
Häger Pia Barnskötare inom småbarnspedagogik
Småbarnspedagogik
Barnskötare inom småbarnspedagogik
Småbarnspedagogik
Häggblom Charlotte Skolhälsovårdare
Elevvård
Skolhälsovårdare
Elevvård
Zachariasskolan åk 7-9 och Socklot skola
Häggblom Eva Städare
Kosthåll och städservice
Städare
Kosthåll och städservice
Häggblom Johanna Biblioteksfunktionär
Bibliotek,
Stadsbiblioteket,
Jeppo bibliotek
Biblioteksfunktionär
Bibliotek,
Stadsbiblioteket,
Jeppo bibliotek
Häggblom Jonina Förskollärare
Jeppo skola
Förskollärare
Jeppo skola
Häggman Knut Ikt-Ansvarig
IKT
Ikt-Ansvarig
IKT
Högdahl Ulf Teamledare för byggnader
Tekniska avdelningen
Teamledare för byggnader
Tekniska avdelningen
Högdahl-Pasanen Camilla Avdelningssekreterare
Förvaltningen
Avdelningssekreterare
Förvaltningen
Höglund-Bergström Christel Lärare
Munsala skola
Lärare
Munsala skola
Klassföreståndare åk 3-4
Ingerström-Knutar Linda Lärare
Zachariasskolan
Lärare
Zachariasskolan
Klassföreståndare 4A
Ingman Emilia Planläggningsingenjör
Tekniska avdelningen
Planläggningsingenjör
Tekniska avdelningen
Lediga tomter, arrende, planer
Inlämning Disken Diskens Konto
Bibliotek,
Stadsbiblioteket
Diskens Konto
Bibliotek,
Stadsbiblioteket
Isaksson Tommy Byggnadsinspektör
Tekniska avdelningen
Byggnadsinspektör
Tekniska avdelningen
Isomäki Jori Lärare
Topeliusgymnasiet,
Zachariasskolan
Lärare
Topeliusgymnasiet,
Zachariasskolan
Lärare, gymnastik
Jansson Annette Skolgångsbiträde
Munsala skola
Skolgångsbiträde
Munsala skola
Jansson Bengt Förtroendevald
Stadsfullmäktige,
Suomenkielinen opetuslautakunta
Förtroendevald
Stadsfullmäktige,
Suomenkielinen opetuslautakunta
Jansson Johan Yrkesman
Tekniska avdelningen
Yrkesman
Tekniska avdelningen
Jansson Lis-Mari Lärare
Zachariasskolan
Lärare
Zachariasskolan
Jansson Maria Skolgångsbiträde
Munsala skola
Skolgångsbiträde
Munsala skola
Jansson Tomas Förman trafikleder
Tekniska avdelningen
Förman trafikleder
Tekniska avdelningen
Förman trafikleder i centrum
Jensen Jonathan Ledare inom morgon- och eftermiddagsverksamhet
Småbarnspedagogik
Ledare inom morgon- och eftermiddagsverksamhet
Småbarnspedagogik
Julin Barbro Bildningsekonom
Bildningskansli
Bildningsekonom
Bildningskansli
Junell Ann-Jeanette Lärare inom småbarnspedagogik
Småbarnspedagogik
Lärare inom småbarnspedagogik
Småbarnspedagogik
Juselius Johanna Lärare inom småbarnspedagogik
Småbarnspedagogik
Lärare inom småbarnspedagogik
Småbarnspedagogik
Jussila Joanna Lärare
Zachariasskolan
Lärare
Zachariasskolan
Jusslin Sanna Lärare inom småbarnspedagogik
Småbarnspedagogik
Lärare inom småbarnspedagogik
Småbarnspedagogik
Juthbacka Kenth Ikt-Tekniker
IKT
Ikt-Tekniker
IKT
Järn Lenita Lärare
Socklot skola
Lärare
Socklot skola
Kangas Kai Lärare
Zachariasskolan
Lärare
Zachariasskolan
Klassföreståndare 6B
Karf Johannes Förtroendevald
Revisionsnämnden,
Stadsfullmäktige,
Välfärdsnämnden
Förtroendevald
Revisionsnämnden,
Stadsfullmäktige,
Välfärdsnämnden
Karlais Jakob Lärare
Zachariasskolan
Lärare
Zachariasskolan
Karlström Lotta Bibliotekarie
Bibliotek,
Stadsbiblioteket
Bibliotekarie
Bibliotek,
Stadsbiblioteket
Karlström Petra Teamledare, städservice
Kosthåll och städservice
Teamledare, städservice
Kosthåll och städservice
Kass Mathias Förtroendevald
Nämnden för utbildning och småbarnspedagogik
Förtroendevald
Nämnden för utbildning och småbarnspedagogik
Kavander Ericha Skolgångsbiträde
Zachariasskolan
Skolgångsbiträde
Zachariasskolan
Kengo Anna Förtroendevald
Centralvalnämnden,
Välfärdsnämnden
Förtroendevald
Centralvalnämnden,
Välfärdsnämnden
Ketomäki Minna Lärare
Metsäkulman koulu
Lärare
Metsäkulman koulu
Khlebnikova Irina Lärare inom småbarnspedagogik
Småbarnspedagogik
Lärare inom småbarnspedagogik
Småbarnspedagogik
Kiisk-Backman Cecilia Lärare inom småbarnspedagogik
Småbarnspedagogik
Lärare inom småbarnspedagogik
Småbarnspedagogik
Kinnari Andre Lärare
Topeliusgymnasiet
Lärare
Topeliusgymnasiet
Kjerp Ann-Charlott Förtroendevald
Suomenkielinen opetuslautakunta
Förtroendevald
Suomenkielinen opetuslautakunta
Klemets Jennie Lärare
Zachariasskolan
Lärare
Zachariasskolan
Klassföreståndare 2B
Knutar Charlotta Lärare inom småbarnspedagogik
Småbarnspedagogik
Lärare inom småbarnspedagogik
Småbarnspedagogik
Knutar Ida Barnskötare inom småbarnspedagogik
Småbarnspedagogik
Barnskötare inom småbarnspedagogik
Småbarnspedagogik
Koivusalo Barbro Köksbiträde/städare
Kosthåll och städservice
Köksbiträde/städare
Kosthåll och städservice
Korsman Corinne Skolgångsbiträde
Zachariasskolan
Skolgångsbiträde
Zachariasskolan
Kronholm Annette Lärare
Topeliusgymnasiet
Lärare
Topeliusgymnasiet
Kronqvist Agneta Städare
Kosthåll och städservice
Städare
Kosthåll och städservice
Kronqvist Anna Skolgångsbiträde
Munsala skola
Skolgångsbiträde
Munsala skola
Kronqvist Camilla Lärare inom småbarnspedagogik
Småbarnspedagogik
Lärare inom småbarnspedagogik
Småbarnspedagogik
Kronqvist Jan Ekonomidirektör
Förvaltningen
Ekonomidirektör
Förvaltningen
Kronqvist Maria Löneadministratör
Förvaltningen
Löneadministratör
Förvaltningen
Kullas Åsa Lärare
Munsala skola
Lärare
Munsala skola
Klassföreståndare 6A
Kullström Jaana Avdelningssekreterare
Tekniska avdelningen
Avdelningssekreterare
Tekniska avdelningen
Arrendefakturering
Kung Susanna Biblioteksfunktionär
Bibliotek,
Stadsbiblioteket
Biblioteksfunktionär
Bibliotek,
Stadsbiblioteket
Kvist Maria Skolgångsbiträde
Munsala skola
Skolgångsbiträde
Munsala skola
Kvist Micaela Lärare inom småbarnspedagogik
Småbarnspedagogik
Lärare inom småbarnspedagogik
Småbarnspedagogik
Käcko-Englund Anna Förvaltningschef
Förvaltningen
Förvaltningschef
Förvaltningen
Kåll Lotta Speciallärare
Topeliusgymnasiet,
Zachariasskolan
Speciallärare
Topeliusgymnasiet,
Zachariasskolan
Lahti Nina Skolkurator
Elevvård
Skolkurator
Elevvård
Zachariasskolan åk 7-9, Topeliusgymnasiet, Socklot skola
Lasen Terese Skolgångsbiträde
Munsala skola
Skolgångsbiträde
Munsala skola
Lassander Jeanette Barnskötare inom småbarnspedagogik
Småbarnspedagogik
Barnskötare inom småbarnspedagogik
Småbarnspedagogik
Lassander Max Yrkesman
Tekniska avdelningen
Yrkesman
Tekniska avdelningen
Lawast Camilla Lärare
Zachariasskolan
Lärare
Zachariasskolan
Lawast Ida Daghemsassistent
Småbarnspedagogik
Daghemsassistent
Småbarnspedagogik
Lax Martina Ledare inom morgon- och eftermiddagsverksamhet
Småbarnspedagogik
Ledare inom morgon- och eftermiddagsverksamhet
Småbarnspedagogik
Leedjärv-Östman Rael Biblioteksfunktionär
Bibliotek,
Stadsbiblioteket,
Jeppo bibliotek
Biblioteksfunktionär
Bibliotek,
Stadsbiblioteket,
Jeppo bibliotek
Lemberg Johanna Kanslist
Småbarnspedagogik
Kanslist
Småbarnspedagogik
Avgifter och avgiftsbeslut
Lerviks Soile Skolgångsbiträde
Metsäkulman koulu
Skolgångsbiträde
Metsäkulman koulu
Levlin Janina Lärare
Zachariasskolan
Lärare
Zachariasskolan
Lärare, biologi & geografi
Liljedahl Gun-May Rektor
Socklot skola
Rektor
Socklot skola
Lillkvist Peter Yrkesman
Tekniska avdelningen
Yrkesman
Tekniska avdelningen
Lillqvist Annika Skolsekreterare
Zachariasskolan
Skolsekreterare
Zachariasskolan
Skolsekreterare Zachariasskolan
Wilma
Lillqvist-Back Marika Lärare
Zachariasskolan
Lärare
Zachariasskolan
Lärare, huslig ekonomi
Lindell Elin Lärare
Zachariasskolan
Lärare
Zachariasskolan
Linden Kenneth Förtroendevald
Miljö- och byggnadsnämnden,
Nämnden för utbildning och småbarnspedagogik,
Stadsfullmäktige
Förtroendevald
Miljö- och byggnadsnämnden,
Nämnden för utbildning och småbarnspedagogik,
Stadsfullmäktige
Lindgren Marlene Förtroendevald
Miljö- och byggnadsnämnden,
Personalsektionen,
Sektionen för stödtjänster,
Stadsfullmäktige,
Stadsstyrelsen,
Tekniska nämnden
Förtroendevald
Miljö- och byggnadsnämnden,
Personalsektionen,
Sektionen för stödtjänster,
Stadsfullmäktige,
Stadsstyrelsen,
Tekniska nämnden
Lindholm Michaela Ansvarig kokerska
Jeppo skola,
Kosthåll och städservice
Ansvarig kokerska
Jeppo skola,
Kosthåll och städservice
Lindholm Monia Lärare
Topeliusgymnasiet
Lärare
Topeliusgymnasiet
Lindroos Lenita Städare
Kosthåll och städservice
Städare
Kosthåll och städservice
Lindvall Mikael Förtroendevald
Nämnden för utbildning och småbarnspedagogik,
Stadsfullmäktige,
Välfärdsnämnden
Förtroendevald
Nämnden för utbildning och småbarnspedagogik,
Stadsfullmäktige,
Välfärdsnämnden
Lindvall Susanne Barnskötare inom småbarnspedagogik
Småbarnspedagogik
Barnskötare inom småbarnspedagogik
Småbarnspedagogik
Lindvall Åsa Barnskötare inom småbarnspedagogik
Småbarnspedagogik
Barnskötare inom småbarnspedagogik
Småbarnspedagogik
Lintunen Henni Skolgångsbiträde
Zachariasskolan
Skolgångsbiträde
Zachariasskolan
Lohoff Maria Ledare inom morgon- och eftermiddagsverksamhet
Småbarnspedagogik
Ledare inom morgon- och eftermiddagsverksamhet
Småbarnspedagogik
Loukonen Ann-Mari Daghemsassistent
Småbarnspedagogik
Daghemsassistent
Småbarnspedagogik
Lund Anette Ledare inom morgon- och eftermiddagsverksamhet
Småbarnspedagogik
Ledare inom morgon- och eftermiddagsverksamhet
Småbarnspedagogik
Lundqvist Ann-Charlotte Skolgångsbiträde
Zachariasskolan
Skolgångsbiträde
Zachariasskolan
Lundqvist-Eklund Terese Skolgångsbiträde
Zachariasskolan
Skolgångsbiträde
Zachariasskolan
Lönnqvist Emma Lärare
Zachariasskolan
Lärare
Zachariasskolan
Lönnqvist Joakim Lärare
Zachariasskolan
Lärare
Zachariasskolan
Lönnqvist Johanna Lärare
Munsala skola
Lärare
Munsala skola
Klassföreståndare åk 5
Löv Malena Ledare inom morgon- och eftermiddagsverksamhet
Småbarnspedagogik
Ledare inom morgon- och eftermiddagsverksamhet
Småbarnspedagogik
Löv-Wärnå Ulrika Lärare
Jeppo skola
Lärare
Jeppo skola
Klassföreståndare åk 2
Malinen Jorma Förtroendevald
Stadsfullmäktige
Förtroendevald
Stadsfullmäktige
Mannström-Sand Bettina tf rektor för Arbis
Arbis
tf rektor för Arbis
Arbis
Kurssekreterare
Marjamäki Tina Skolgångsbiträde
Zachariasskolan
Skolgångsbiträde
Zachariasskolan
Markkula Tanja Avdelningssekreterare
Tekniska avdelningen
Avdelningssekreterare
Tekniska avdelningen
Mattsson Joakim Lärare
Topeliusgymnasiet,
Zachariasskolan
Lärare
Topeliusgymnasiet,
Zachariasskolan
Lärare, engelska
Moschos Litza Skolcoach
Zachariasskolan
Skolcoach
Zachariasskolan
Mäkelä Johanna Förtroendevald
Suomenkielinen opetuslautakunta
Förtroendevald
Suomenkielinen opetuslautakunta
Mäkelä Malin Städare
Kosthåll och städservice
Städare
Kosthåll och städservice
Mårtens Anne Avdelningssekreterare
Tekniska avdelningen
Avdelningssekreterare
Tekniska avdelningen
Mårtens Viktoria Skolgångsbiträde
Munsala skola
Skolgångsbiträde
Munsala skola
Möller Elin Förtroendevald
Nämnden för utbildning och småbarnspedagogik,
Stadsfullmäktige
Förtroendevald
Nämnden för utbildning och småbarnspedagogik,
Stadsfullmäktige
Neuman Gisela Förskollärare
Zachariasskolan
Förskollärare
Zachariasskolan
Klassföreståndare 0D
Nezaj Liljana Köksbiträde
Kosthåll och städservice
Köksbiträde
Kosthåll och städservice
Nikonen Joakim Lärare
Zachariasskolan
Lärare
Zachariasskolan
Klassföreståndare 1B
Nilsson Markus Lärare
Zachariasskolan
Lärare
Zachariasskolan
Klassföreståndare 5A
Nilsström Karin Lärare
Zachariasskolan
Lärare
Zachariasskolan
Klassföreståndare 2C
Nord Camilla Fritidsledare
Välfärdsavdelningen
Fritidsledare
Välfärdsavdelningen
Pepparkakshuset: +358505954697
Fritidsledare
Nordström Fanny Lärare
Zachariasskolan
Lärare
Zachariasskolan
Nordström Ida-Maria Lärare
Zachariasskolan
Lärare
Zachariasskolan
Nordström Kristel Kurssekreterare
Arbis
Kurssekreterare
Arbis
Nordström Sofia Daghemsassistent
Småbarnspedagogik
Daghemsassistent
Småbarnspedagogik
Norrbygård Johanna Förtroendevald
Välfärdsnämnden
Förtroendevald
Välfärdsnämnden
Norrgård Elisa Städare
Kosthåll och städservice
Städare
Kosthåll och städservice
Norrgård Hilkka Rektor
Metsäkulman koulu
Rektor
Metsäkulman koulu
Nukala-Kronlund Helena Chef för småbarnspedagogik
Småbarnspedagogik
Chef för småbarnspedagogik
Småbarnspedagogik
Nyberg Hanna Städare
Kosthåll och städservice
Städare
Kosthåll och städservice
Nyberg Miika Yrkesman
Tekniska avdelningen
Yrkesman
Tekniska avdelningen
Nyberg Ritva Familjedagvårdare
Småbarnspedagogik
Familjedagvårdare
Småbarnspedagogik
Nyberg Teija Lärare inom småbarnspedagogik
Småbarnspedagogik
Lärare inom småbarnspedagogik
Småbarnspedagogik
Nyblom Alexander Lärare
Jeppo skola
Lärare
Jeppo skola
Klassföreståndare 5
Nybäck Niklas Rektor
Munsala skola
Rektor
Munsala skola
Nygård Camilla Lärare
Zachariasskolan
Lärare
Zachariasskolan
Klassföreståndare 7D, modersmål
Nygård Karin Teamledare - matservice
Zachariasskolan,
Kosthåll och städservice
Teamledare - matservice
Zachariasskolan,
Kosthåll och städservice
Nygård Mikaela Speciallärare
Zachariasskolan
Speciallärare
Zachariasskolan
Modersmål, religion & historia
Nygård Petra Skolgångsbiträde
Zachariasskolan
Skolgångsbiträde
Zachariasskolan
Nyholm Johanna Lärare
Metsäkulman koulu
Lärare
Metsäkulman koulu
Nyholm Steve Förtroendevald
Sektionen för stödtjänster,
Stadsfullmäktige,
Tekniska nämnden
Förtroendevald
Sektionen för stödtjänster,
Stadsfullmäktige,
Tekniska nämnden
Nylund Alma Daghemsassistent
Småbarnspedagogik
Daghemsassistent
Småbarnspedagogik
Nylund Ann Köksbiträde
Kosthåll och städservice
Köksbiträde
Kosthåll och städservice
Nylund Gunilla Skolgångsbiträde
Munsala skola
Skolgångsbiträde
Munsala skola
Nylund Hanne Ledare inom morgon- och eftermiddagsverksamhet
Småbarnspedagogik
Ledare inom morgon- och eftermiddagsverksamhet
Småbarnspedagogik
Nylund Johan Mätningstekniker
Tekniska avdelningen
Mätningstekniker
Tekniska avdelningen
Kart- och mätservice
Nylund Kenneth Förtroendevald
Miljö- och byggnadsnämnden,
Sektionen för stödtjänster,
Stadsfullmäktige
Förtroendevald
Miljö- och byggnadsnämnden,
Sektionen för stödtjänster,
Stadsfullmäktige
Nylund Margita Lärare
Zachariasskolan
Lärare
Zachariasskolan
Lärare, finska & engelska
Nyman Kati Speciallärare
Zachariasskolan
Speciallärare
Zachariasskolan
Nyman Lars Yrkesman
Tekniska avdelningen
Yrkesman
Tekniska avdelningen
Nyman Lea Köksbiträde/städare
Kosthåll och städservice
Köksbiträde/städare
Kosthåll och städservice
Nyman Maj-Len Ansvarig kokerska
Kosthåll och städservice
Ansvarig kokerska
Kosthåll och städservice
Nyman Margareta Städare
Kosthåll och städservice
Städare
Kosthåll och städservice
Nyman Samuel Studiehandledare
Zachariasskolan
Studiehandledare
Zachariasskolan
Nyman Sven Yrkesman
Tekniska avdelningen
Yrkesman
Tekniska avdelningen
Nymark Eivor Lönesekreterare
Förvaltningen
Lönesekreterare
Förvaltningen
Nynäs Roger Förman trädgården
Tekniska avdelningen
Förman trädgården
Tekniska avdelningen
Nyqvist Johanna Barnskötare inom småbarnspedagogik
Småbarnspedagogik
Barnskötare inom småbarnspedagogik
Småbarnspedagogik
Nystedt Annika Ledande speciallärare
Zachariasskolan
Ledande speciallärare
Zachariasskolan
Nystedt Gun-Britt Barnskötare inom småbarnspedagogik
Småbarnspedagogik
Barnskötare inom småbarnspedagogik
Småbarnspedagogik
Nystrand Åsa Ledare inom morgon- och eftermiddagsverksamhet
Småbarnspedagogik
Ledare inom morgon- och eftermiddagsverksamhet
Småbarnspedagogik
Nyvall Malin Skolsekreterare
Topeliusgymnasiet
Skolsekreterare
Topeliusgymnasiet
Nyvall Tina Barnskötare inom småbarnspedagogik
Småbarnspedagogik